banner38

Doğru çizgideyseniz satış kaygısı yaşamıyorsunuz

“Kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak vazgeçilmez iş prensibimizdir”

RÖPORTAJ 06.10.2015, 00:25 06.10.2015, 00:25
Doğru çizgideyseniz satış kaygısı yaşamıyorsunuz
 

Mehmet Kurt: Doğru çizgideyseniz satış kaygısı yaşamıyorsunuz

Bursa’daki yatırımlarına Beşevler ve Güzelyalı ile devam eden Lik Yapı İnşaat, kurumsallaşmış yapısıyla ve yetişkin insan gücüyle genel müteahhitlik hizmetleri alanında dünya standartlarına erişebilmeyi hedefliyor. Örnek bir kuruluş olmak ve karlı bir portföy sunmak istediklerini aktaran Lik Yapı İnşaat firmasının sahibi Mehmet Kurt, müşteri memnuniyetini önemsediklerini ve müşterilerine karşı her daim hesap verilebilirlik ilkesini benimsediklerini dile getirdi. Türkiye’nin değişik illerinde inşaat çalışmaları bulunan Lik Yapı İnşaat firmasının sahibi Mehmet Kurt, “Kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak vazgeçilmez iş prensibimizdir” dedi.

Müteahhitliğe ne zaman başladınız?

Müteahhitliği baba mesleği olarak sürdürüyoruz. Trabzonluyuz. Ailemizin 3.kuşağıyız. Trabzon, Adana, Mersin, Ankara ve İstanbul’da inşaatlar yaptık. İnşaatlarımız genellikle konut üzerine ama fabrika ve okul da inşa ettik. Kaynaklarımızı verimli kullanıyoruz.

Bursa, konut yapımında gelişiyor. Lik Yapı bu doğrultuda, toplumsal yaşama katkıda bulunarak, müşteri memnuniyetiyle örnek kurum olma yolunda ilerliyor. Projelerimizle, ayrıca, karlı yatırım imkanı da sunuyoruz.

Bursa ve Mudanya’daki projelerinizden bahseder misiniz?

Geniş ve ferah alanlar inşa etmeyi amaçlıyoruz. Mudanya Burgazpark’ da 6 bloktan oluşan 133 konut bitirdik. 3+1, 125 m2 olarak inşa edildi. Nisan 2011’de başladık ve 17 ay içinde tamamladık. Konutlarda şu an oturuluyor. Sosyal donatılarıyla da dikkat çeken bu projeyle, orta kesimi hedeflemiştik. Beklenenin üzerinde ilgi oldu. Çağdaş yaşamın rahatlığını, doğal ortamın ferahlığıyla buluşturduk. Yürüyüş yolları,yüzme havuzu,mini marketi,mini camisi,24 saat güvenlikli rahat bir yaşam alanıyla müşterilerimize sunduk.

 Beşevler Çamlık mahallesinde, 7 bin 200 m2’lik alan üzerinde, Miss Park Villaları’na başladık. Halen devam ediyor. 16 çatı dubleksi ve 16 bahçe dubleksine sahip olup, 1. Sınıf işçiliğiyle, standartların üstünde bir projedir. Bahçe dubleksleri 258 m2, çatı dubleksleri ise 250 m2. Çatı dublekslerinde bahçe bile yapabilirsiniz. Ayrıcalıklı bir proje olan Miss Park’ta, hem villa hayatının asaleti, hem de site yaşantısının rahatlığı var. Otoparkıyla, havuzuyla, 24 saat görüntülü özel güvenlik sistemiyle, ağaçlarla donatılacak yürüyüş ve yaşam alanlarıyla, ebeveynlerin güven içinde çocuklarını bırakabilecekleri oyun parklarıyla, canlı ve renkli bir sitede villa sahibi olmanın konforunu yaşatacağız.

Bundan sonra neler yapmayı hedefliyorsunuz?

 

Lik Yapı İnşaat olarak, Mudanya da çalışmalarını yaptığımız, 500 dairelik 2 büyük projemiz var. Bu projelerimizle kalite ve ayrıcalık getireceğimizi düşünüyoruz.

Güzelyalı Burgazpark Evlerleri-1 yapıldı, şimdi ise 25 dönümlük bir arsa anlaşması gerçekleştirdik, bu da hesaplarımıza göre 250 daireye tekabül ediyor, geniş bir alan mevcut. Fakat proje çalışması devam ediyor. 2013’ün 3.ayında başlamayı, 2014’ün sonunda da bitirmeyi planlıyoruz. Geniş sosyal donatılara sahip,spor alanlarıyla,yarı olimpik yüzme havuzuyla.süs havuzlarıyla Mudanya’nın çehresini değiştirecektir.

Burgazpark Evleri’nin 2 etabı ise, Mudanya’da örnek teşkil edecek, yani bölgenin kalitesini yükseltecek. Yine Mudanya’da yaklaşık 40 dönümlük arazi anlaşması yaptık.Proje çalışmalarımız devam ediyor.Mudanya Güzelyalı’ya yakışır bir proje hazırlıyoruz.

Konut çok ama sosyal donatı eksikliği var…


Mudanya, havası ve çevresi itibariyle, Bursa’nın en ideal,en güzel ilçesi. Ulaşım avantajına da sahip. Özellikle İstanbul’a deniz otobüsü imkanı olması, Mudanya’yı daha cazip kılıyor..

Kentsel dönüşüm bir an önce gerçekleşmeli…

İlçenin turizm açısından gelişebilmesi için kaliteli konutlara ihtiyacı olduğu kadar, kaliteli müteahhitlere de ihtiyacı var. Yaşanabilir ve dayanıklı konutlar yapılmalı. Yeşil alanlar mümkün olduğunca tahrip edilmemeli. Mudanya’da bir diğer sorun da, terk edilmiş,yarım kalmış inşaat yatırımları… Bunu gören arsa sahipleri de tedirgin, vatandaş da tedirgin..

Mudanya’ya kaliteli müteahhitler gelirse, inşaatların kalitesi artar,daire fiyatlarını da etkiler, daireleri daha değerli kılar. Zamanında teslim bizim için çok önemli. Satın alırken ne konuşulmuşsa, sonrasında da sözümüzde durmalıyız. Bu yüzden öncelikle müşteri memnuniyeti diyoruz… Mesela, daire tesliminden sonra talep gelirse müşterinin memnun olması için gerekeni yapıyoruz. Çünkü tasarladığımız projelerde sadece daire değil, yaşam alanı inşa ediyoruz.kalite kadar yaşam rahatlığıda önemli.Yeniliklerin takipçisiyiz. Hep daha iyisini yapmaya çalışıyoruz.Yapacağız da..

 

Kentsel dönüşümü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kentsel dönüşümü destekliyoruz. Geçmişte yapılan yanlış planlamalar.Eksik ve yanlış işçilikler… Allah korusun en küçük bir depremde halimiz ne olur.Kentsel Dönüşümü desteklememek mümkün mü? Bu doğrultuda yollara ve yeşil alanlara dikkat edilmeli. Kentsel dönüşüm, insanlarımıza yeterince anlatılmalı. Bilinçlendirilme yapılması gerekiyor. Kentsel dönüşümü, yerel yönetimlere büyük iş düşüyor çünkü vatandaşı daha kolay ikna edebilir.bu konuda vatandaşı teşvik etmeli Belirlenen yerler de doğru müteahhitlere verilmeli,  müteahhitlerin referanslarına  bakılmalı.Referanslar iyi değerlendirilmeli ve icraatlar dikkate alınmalı.

Biz Yıldırım ilçesi Sinandede’de 8500 dönüm arsanın anlaşmasını yaptık.140 kişiyle anlaştık. Benin burada olamama sebep olan Özçeliksan İnşaat Yönetim kurulu başkanı Osman ÇELİK ile beraber çok güzel projeler hazırladık.Arsa anlaşmamalarını tamamladığımızda 2013 De Bursa’da Kentsel Dönüşüme En çok destek veren Yıldırım Belediye Başkanı Özgen KESKİN’İN desteğiyle Yıldırım’da ilki biz başlatmayı hedefliyoruz.

Piyasanın gidişatını nasıl buluyorsunuz?

Doğru yer, Doğru proje, Doğru müteahhit. Bu anlayış olduğu zaman toplumun her kesiminden talep de oluyor. Doğru çizgideyseniz satış kaygısı yaşamıyorsunuz. Akıllı ev konseptine uygun olarak, yaşam alanında yormayacak konutlar inşa ediyoruz. Dinamik, insan odaklı, rasyonel, analitik, ihtiyaçlara duyarlı bir kurum olarak, lüks konut anlayışımız yalnızca 1.sınıf işçilikten ibaret değil. Yapılan iş huzur, güven ve konfor,karlılık,sağlık ve rahatlık  sunabilmeli…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
parçalı az bulutlu