banner41

banner38

banner39

BEMO’da Çelebi dönemi başladı

Bursa Emlak Müşavirleri Odası'nı yeni başkanı Erdal Çelebi, hedeflerini açıkladı.

RÖPORTAJ 07.02.2014, 18:44 07.02.2014, 18:44
BEMO’da Çelebi dönemi başladı
BEMO’da değişim hedefiyle yola çıkan ve 3 Ocak 2014 tarihli genel kurulda gerçekleştirilen seçimi kazanarak BEMO’nun yeni yönetimini oluşturan Erdal Çelebi, emlak sektörüne yönelik önemli çalışmalara imza atacaklarını belirtti. 

Hidayet Aydın, Musa Yılmaz, Osman Tekgöz, Adnan İnanç, Cemalettin Ozan ve Ahmet Sağır'dan oluşan yönetimiyle ağır bir yükün altına girdiklerini vurgulayan Erdal Çelebi, sorumluluk bilinciyle hareket ederek sektöre ve sektör temsilcilerine kazanım sağlayacak ve onların haklarını savunacak çalışmalar içinde olacaklarının altını çizdi.

Emlak sektörünün korunmasına dair ses getiren çalışmalar gerçekleştireceklerini ve sektörün kanuni yaptırımla muhafaza edilmesi için gerekli girişimlerin yapılacağını belirten Başkan Erdal Çelebi, özellikle sanal ortamda ticari kayıtlardan bağımsız şekilde oluşturulmuş yapılara karşı harekete geçeceklerini söyledi. Emlak Müşavirleri Odası olarak Bursa’daki emlak müşavirlerinin ortak havuzu olacak nitelikte bir emlak internet sitesi hazırlığında olduklarını vurguladı.

Herhangi bir odaya kaydı olmaksızın internet üzerinden veya kayıt dışı faaliyetle emlak sektörü temsilcilerinin haklarıyla ve ekmeğiyle oynayanların her zaman karşısında duracaklarını ve onlarla her türlü savaştan kaçınmayacaklarını belirten başkan Çelebi, “Kayıt dışı faaliyet içinde olanlar, hem vatandaşımızı kandırıyor hem de emlak sektörünün adını lekeliyor. Biz, bu sektörün adının lekelenmesine ve vatandaşımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Bursa’nın emlak kaydını oluşturmayı hedefledikleri belirten Çelebi, gerek yönetim kurulu gerekse oda üyelerinin davet edilmesiyle kapsamlı bir çalışma başlatılacağını ve Bursa’da emlak alanında faaliyet gösteren bütün firmalara ulaşacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!