banner38

Osmangazi’den Türkiye’ye Örnek Bulvar

Osmangazi Belediyesi tarafından Yunuseli’nde yapımı devam eden 40 Metrelik Bulvar çalışmalarında sona gelindi.

KONUT VE YAPI 22.04.2015, 13:21 22.04.2015, 13:21
Osmangazi’den Türkiye’ye Örnek Bulvar
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, altyapı ve üstyapı çalışmalarının birlikte yürütülmesi bakımında Türkiye’de bir ilk olan bulvarın, Nisan ayı sonunda hizmete açılmasının planlandığını söyledi.

Bursa’nın en güzel caddelerinden biri olacak olan 40 Metrelik Bulvar’da alt yapı çalışmaların tamamlandığını belirten Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak ulaşım alanında ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu alandaki en önemli projelerimizden birisi olan ve kent içi trafiğine soluk aldıracak 40 Metrelik Bulvar, Fuat Kuşçuoğlu Caddesi’ni Hamitler Gür Caddesi’ne bağlayacak. Aynı zamanda Yunuseli ve Mudanya Yolu arasında da önemli bir ana ulaşım aksı olacak” dedi.

“TÜRKİYE’DE BİR İLK”
40 Metrelik Bulvar inşaatında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Daha önce inşa edilen yollarda, ilk olarak üst yapı çalışmaları tamamlanır, daha sonra ise elektrik, su, doğalgaz ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarına başlanırdı. Bu durumda asfaltlanan yollar, alt yapı çalışmaları için yeniden kazılmak zorunda kalıyordu. Biz 40 Metrelik Bulvar inşaatında örnek bir çalışma yürüterek, ilk olarak alt yapı çalışmalarını tamamladık. Böylelikle asfaltlama işleminden sonra yol, alt yapı çalışmaları için bir daha kazılmayacak. Böylece ülke ekonomisi de zarar görmeyecek” diye konuştu.

“BURSA’NIN EN GELİŞMİŞ CADDELERİNDEN BİRİ OLACAK”
Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği 40 Metrelik Bulvar’da gelinen son nokta hakkında da bilgiler veren Başkan Dündar, “40 Metrelik Bulvar, 4,5 metrelik yaya kaldırımı, bisiklet yolları, emniyet bandı ve otopark cepleri ve ağaçlandırma sahasıyla birlikte Bursa’nın en gelişmiş caddesi olarak ortaya çıkacak. Şuan altyapı çalışmaları tamamlandı. Tretuvar düzenlemelerini yapıyoruz. Nisan ayı sonuna kadar asfaltlama çalışmalarını da tamamlayıp, bulvarın açılışını yapmayı planlıyoruz. Bulvarın ulaşıma açılmasıyla birlikte bölgenin ulaşım sorunu da ciddi bir şekilde rahatlayacak” ifadelerini kullandı. 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
13°
parçalı az bulutlu