banner38

Bakanlıktan “Master Plan” onayı

Yıldırım’ı geleceğin şehri yapma yolunda hayati önem taşıyan Yıldırım Kentsel Dönüşüm Projesi Master Planı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

KONUT VE YAPI 26.01.2015, 15:05 26.01.2015, 15:05
Bakanlıktan “Master Plan” onayı
Yıldırım’ı tarihi geçmişinden aldığı güçle geleceğe hazırlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ile Yıldırım Kentsel Dönüşüm Projesi Master Planı protokolünü imzaladı.

Yıldırım’da artık değişim zamanı geldiğini söyleyen Başkan Edebali, şehrin değişimi konusunda Yıldırımlıların desteği ile hızla ilerlediklerini söyledi. Başkan Edebali, “Çalışmalarımızı hemşehrilerimizin taleplerini göz önünde bulundurarak hızla geliştirdik. Her fırsatta başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce olmak üzere Bakanlığımızın her birimiyle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bizlerden ilgi ve desteğini esirgemeyen Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Vedad Gürgen yoğunluğuna rağmen Yıldırım’a gelerek 2 gün boyunca yol haritamızı yerinde inceledi. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dünyaya modern şehirciliği öğreten Osmanlı torunları olarak Yıldırım’da uzun soluklu bir atılım gerçekleştirmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Edebali, “30 Mart seçimleri sonrasında bizlere görev veren Yıldırımlı hemşehrilerimizin güvenini boşa çıkarmadık. Yeni Yıldırım’ın, Türkiye için de rol model olacağına inanıyorum” diye konuştu.

BAKANLIK’TAN TAM DESTEK
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ise Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin konuğu olarak geldiği Bursa’da ‘Yeni Yıldırım Vizyonu’nu yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdür Gürgen, daha sonra Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ne geçerek Master Plan hakkında detaylı bilgiler aldı. Genel Müdür Vedad Gürgen, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, kentsel dönüşüm konusuna büyük önem veriyor. Bu anlamda da Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’nin hayata geçirmeyi planladığı proje kentsel dönüşümün yalnızca fiziksel yönünü kapsamıyor. Başkanımız kentsel dönüşüm konusunu tüm detayları ile ele aldı. Bakanlık olarak projeye tam destek veriyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık