banner38

Sürekli Gelişim, Sürekli Değişim

Yıldız, "Her zaman daha iyisini hedefliyoruz"

KONUT PROJELERİ 29.10.2014, 12:18 29.10.2014, 12:18
Sürekli Gelişim, Sürekli Değişim
 Artı 2000 İnşaat Genel Müdürü Özcan Yıldız, firma olarak imza attıkları bütün projelerin bir öncekinden daha iyi niteliklere sahip olmasını hedeflediklerini söyledi.

Bursa’da inşa ettiği Teras Evler, Central Hill, Artı iş merkezi ve konutları gibi nitelikli projelerle öne çıkan ve kent mimarisine özgün yapılar kazandıran Artı 2000 İnşaat, yeni projesi Ofis Artı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Bursa’nın gelişen yüzü olarak nitelendirilen Nilüfer’de en önemli caddelerden biri olan Lefkoşa Caddesi’nde merkezi değere sahip konumuyla dikkat çeken proje ve Artı 2000 İnşaat hakkında Genel Müdür Özcan Yıldız’dan bilgi aldık.

İnovasyona inanan ve değişimi zorlayan bir anlayışla hareket ettiklerini belirten Özcan Yıldız, “Firma olarak sürekli sorgulayan ve sorguladıkça tecrübe kazanan esnek bir yapıya sahibiz. Üretimimizde çevre odaklı hareket ediyor ve özellikle çocukların ihtiyaçlarını ilk sırada karşılamaya çalışıyoruz. Ki her projemizde yaş grubuna göre çocuk oyun alanları oluşturuyoruz. Bunun yanında site sakinlerinin de sosyal yaşamını gözeten spor salonu, yüzme havuzu, kafe gibi unsurlara yer veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Aile şirketi olduklarının altını çizen Özcan Yıldız, aile olarak kendilerinin de ürettikleri konutlarda ikamet ettiklerini vurgulayarak “Kendimizin oturmayacağı bir yapı inşa etmeyiz. Üretimimizden korkmuyoruz tabi ki eksikler olabilir ama biz her projede bir öncekinden daha iyi işlere imza atacak şekilde çalışıyoruz. Çünkü müşterilerimizin geneli yalnızca barınma kaygısıyla değil estetik kaygıları da gözeten bir anlayışa sahip ve bu yönde beklentileri var. Bu açıdan sorgulayan ve daha hassas davranan bir müşteri profiline hitap ediyoruz” dedi.

Firma olarak konut üretim hedeflerinin; yeni başlamış bir proje, ortada devam eden bir proje ve sona yaklaşmış bir proje sürdürebilir konuma gelmek olduğunu belirten Yıldız, “18 ayda 3 farklı projeyi sürdürmeyi planlıyoruz. İnşaat, kontrol edebildiğin kadar büyüyebileceğin bir alandır. Bunu destekleyen bir lojistiğin olması gerekiyor. Biz, bunun alt yapısını hazırlıyoruz. Bu noktada en rahat olduğumuz alan pazarlama ve satış ki biz çok ciddi reklamlar yapmadan üretimimizin tamamını satabildik” diye konuştu.

Üretilen ürünün satışında özellikle inşaat alanında kulaktan kulağa tavsiye modelinin oldukça etkili olduğunu belirten Özcan Yıldız, konuşmasını “Müşteri mutlu ve memnun olmak zorundadır. Sorunlarının kısa sürede çözülmesi gerekir. Biz, bunun farkındayız ve her projemizde bir öncekinden daha iyi işler yapmaya çalışıyoruz. Bunu marka imajını geliştiren bir strateji olarak görüyoruz. Üretim açısından da markamızı öne çıkarabilecek olgunluğa eriştik. Bugüne kadar gerekli özveriyi gösterdik iyi ve kaliteyi ekonomik olarak sunduk” sözleriyle sürdürdü.

Artı 2000 Genel Müdürü Özcan Yıldız, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Kendimizi tam anlamıyla bir inşaat firması olarak görüyoruz ve buna uyun bir yapıda sürekli imalat anlayışı ile hareket ediyoruz. Bu işin bir ekip işi olduğu bilincindeyiz ve sürekli aynı ekiplerle çalışıyoruz. Mobilya, mermer, seramik, yalıtım gibi inşaatın önemli alanlarında sektörün önde gelen firmalarıyla çözüm ortağı olarak uzun yıllardır çalışıyoruz. Projelerimizi belirlenen sürede tamamlamak da bir başka hassas olduğumuz konu ki bu noktada çözüm ortağımız diğer firmalarla yüksek koordinasyon içinde çalışıyoruz”

İş güvenliğinin yapı üretimlerinde en ön sıradaki konu olduğunu vurgulayan Yıldız, konuşmasını “İnşaatlarımızda tam güvenlikli profesyonel iskele kullanıyoruz. Şantiye şefimiz aynı zamanda A sınıfı iş güvenlik uzmanı belgesine sahip ki biz, ayrıca dışarıdan bir iş güvenliği firmasıyla da çalışıyoruz. Bugüne kadar şantiyelerimizde kayda değer bir kaza yaşamadık. Bu bizim içim oldukça önemli. Aslında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı son 5 yıl içinde çok ciddi çalışmalar yaptı. Fakat denetim konusunda sıkıntılar var. Biz bu iş güvenliği maliyetini çekiyoruz ama bunu çekmeyen firmalar var ve onlar piyasa rekabetinde bir adım önde duruyorlar. Biz bunu, bizi denetledikleri için değil vicdani sorumluluğumuzdan dolayı yapıyoruz” şeklinde tamamladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık