banner41

banner38

banner39

Sukas Bir Rekora Daha İmza Attı

Selçuk Sukas, yeni bir satış rekoruna imza attı.

KONUT PROJELERİ 02.10.2014, 16:59 02.10.2014, 16:59
Sukas Bir Rekora Daha İmza Attı

İstanbul’da birbirinden önemli projelerde başarılı çalışmalara imza atan ve Bursa'da yönettiği 9 lansmanla dikkatleri üzerine çeken Selçuk Sukas, yeni bir satış rekoruna imza attı.

Gayrimenkul yönetimi ve pazarlama konusunda gerçekleştirdiği titiz, disiplinli ve profesyonel çalışmalarla Bursa inşaat sektöründe yeni bir pazarlama akımının öncüsü olan Selçuk Sukas, sene başında transfer olduğu Tugay İnşaat’ta da başarılarına bir yenisini ekledi. Tugay İnşaat’ın Güzelyalı’da inşasını sürdürdüğü Melisa Residence II projesi lansmanının ilk 15 gününde projenin yüzde 45’ni satma başarısını gösteren Sukas, Bursa'da bu alandaki kendi rekorunu egale etti. Konut satışlarının gerilediği bir dönemde Sukas’ın yakaladığı bu başarının arkasında hiç bitmeyen enerjisi, profesyonel yaklaşımı, çalışma hırsı ve tam bir işkolik oluşu yatıyor.

İKİNCİ LANSMANDA FİYATLAR YÜZDE 15 ARTACAK

Yılın 365 günü 7/24 çalışan; planlama, raporlama, müşteri ilişkileri yönetimi, koordinasyon ve iletişimi son derece önemseyen Selçuk Sukas, yeni görevinde yakaladığı başarının haklı gururunu yaşarken bu başarıda Melisa Residence II projesinin önemli niteliklere sahip olmasının da etkili olduğunu söyledi. Tugay Köse tarafından kurulan Tugay İnşaat’ın 1994 yılından beri Bursa'da önemli projelere imza attığını belirten Selçuk Sukas, proje hakkında “Güzelyalı’da 6 blok 96 daireden oluşan proje nitelikleri itibariyle bölgenin çok üstünde bir konfora sahip. Lansmana çıktığımızdan beri çok yoğun bir ilgi ile karşı karşıyayız. Haftanın her günü akşam geç saatlere kadar çalışıyor ve sürekli sunumlar gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar projenin yüzde 45’nin satışını tamamladık. 31 Ağustos’ta ilk lansmanı tamamlayacağız. İkinci lansmanda fiyatları yüzde 15 artırarak satışa çıkacağız” dedi.

PROJE NİTELİKLERİYLE RAKİPLERİNDEN BİR ADIM ÖNDE

Bursa'nın ilk Aquaparklı projesi olan Melisa Residence II’nin ilk etap lansmanında daireler çok özel fiyatlardan satışa çıkarıldı. 31 Ağustos’a kadar süren ilk lansmanda 2+1 daireler 199 bin ile 239 bin TL, 3+1 daireler 239 bin ile 299 bin TL, 4+1 daireler 379 bin ile 399 bin TL, 4+2 daireler 399 bin ile 459 bin TL,  5+2 daireler 379 bin ile 469 bin TL arası ve 6+2 daireler 499 bin TL’den başlayan fiyatlarla konut alıcılarına sunuldu. 2+1'den 6+2 dublekslere kadar farklı konut tipleri ile alıcısına birden fazla seçenek sunan proje, bulunduğu lokasyonun çok üzerinde olan nitelikleriyle dikkat çekiyor. Projede 10 adet 2+1 bahçe katı daire, 6 adet 3+1 bahçe katı daire, 40 adet 2+1 normal daire, 24 adet 3+1 normal daire, 5 adet 4+1 çatı dubleks daire, 5 adet 4+2 çatı dubleks daire, 4 adet 5+2 çatı dubleks daire ve 2 adet 6+2 çatı dubleks daire bulunuyor.

KALİTE, KONFOR VE MANZARA BİR ARADA

Açık ve kapalı Otopark alanlarının tahsis edildiği Melisa Residence 2'de panoramik Asansör, aquapark, 20'şer kişilik masaj havuzlarının bulunduğu güneşlenme terası, yetişkin ve çocuk yüzme havuzu, Fitness Center, sauna, açık/kapalı çocuk oyun alanı, market, yeşil Alanlar, spor kompleksi, kafeterya ve bistro, akıllı ekran, hırsız, gaz, su ve duman alarmı ile yangın alarmı bulunuyor. Projede 2+1 daireler 91 ila 122 metrekare, 3+1 daireler 148 ila 168 metrekare, 4+1 daireler 210 ila 234 metrekare, 4+2 dubleksler 230 ila 291 metrekare, 5+2 dubleksler 211 ila 302 metrekare, 6+2 dubleksler ise 332 metrekare olarak tasarlandı.

ANAHTAR TESLİMİ NİSAN’DA

Güzelyalı’da muhteşem körfez manzarasına 4 bin 779 m² alanda yükselen projede anahtar teslim tarihi Nisan 2015 olarak duyurulurken aralıksız süren imalat çalışmalarıyla projenin daha kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Proje tamamlandığında 2+1 daire kiralarının 1.000 TL'den başlayıp, 1.500 TL'yi bulması bekleniyor.

TUGAY İNŞAAT KURUMSALLAŞMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Tugay İnşaat’ın güçlü bir yapısı olduğunu ve elinde ciddi arsa stoku bulunduğunu belirten Sukas, “Satış ofisinden çağrı merkezine, marka çalışmalarından medya planlamalarına kadar Tugay İnşaat’ın kurumsal alt yapısını kurduk ve çok önemli çalışmalara imza attık. Melisa Residence II projesinin nitelikleri itibariyle gördüğü ilgi ve geliştirdiğimiz profesyonel pazarlama ile önemli oranda bir satış başarısı yakaladık. Bu başarıyı daha yukarılara taşıma hedefindeyiz. Özellikle kurumsallaşma, hem firmanın arzu ve hedefleri hem de değişen piyasa şartları gereği bizler için ayrı bir öneme sahip” şeklinde konuştu.

KONUT HEDEFLERİMİZİ BÜYÜTÜYORUZ

Bursa'da Tugay İnşaat’ın başarılı projelere imza attığını ancak yıllık konut üretimi sayısının artırılmasını hedeflediklerini belirten Selçuk Sukas, “İmalatı süren Melisa Residence II projesinin gördüğü ilgi ile bizleri mutlu ederken Bursa'da özellikle Mudanya’ya gösterilen ilginin de giderek arttığını hissediyoruz. Bu açından Tugay İnşaat’ın elinde bulundurduğu arsa stokunu iyi değerlendirip yıllık konut üretimini 500 sayısının üstüne çıkaracak proje planlaması yapıyoruz. Hedeflediğimiz projeler, Bursa'da ses getirecek niteliklere sahip olacak ve Tugay İnşaat güvencesiyle Mudanya’da yaşamayı arzulayan konut alıcılarına benzersiz fırsatlar sunacak” ifadelerini kullandı.

SEKTÖRÜN PROFESYONEL YAKLAŞIMA İHTİYACI VAR

Bursa’nın Türkiye'de inşaat sektörü açısından önemli bir yere sahip olduğunu irdeleyen Sukas, sektörün pazardan daha büyük pay alabilmesi adına Bursalı firmaların kurumsallaşma sürecini daha hızlı tamamlamaları ve eski usul yöntemler yerine çağın gereklilikleri yerine getirmelerinin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Sukas, “Müşteri ilişkileri yönetimi dediğimiz sektör için oldukça önemli olan olgunun Bursa'da ilk uygulayıcı olarak Bursa’nın bu alanda büyük bir boşluk olduğunu ve bu boşluğun profesyonellerce doldurulması gerektiğine inanıyorum. Bu çalışmaların yapılması satışların artmasıyla inşaat sektörüne ve haliyle diğer dolaylı sektörlere olumlu yansıyacaktır” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu