26 Temmuz 2016 Salı

Millet' te Asil Kent farkı

İyizaman İnşaat’ın 205 konutluk ‘Asil Kent’ projesi 24 ayda tamamlanacak.

15 Şubat 2012 Çarşamba 02:37
Millet' te Asil Kent farkı

Bursa’nın köklü firmalarından olan ve 33 yıllık geçmişiyle binlerce metrekare inşaat üreten İyizaman İnşaat, önümüzdeki dönemde portföyünü Millet Mahallesi’nde yatırımına başladığı Asil Kent projesiyle daha da genişletmeyi hedefliyor.

 

 

Asil Kent projesi yeşil alanlar içerisinde 7 blokta 205 konut, açık/kapalı otoparklar, özel peyzaj alanları, süs havuzları, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, mağazalar, dükkanlar ve dinlenme mekanlarından oluşuyor.

 

Bölgedeki imar yapısının uygunluğu ve parsel büyüklüklerinin Millet Mahallesi’ni tercih etmelerinde önemli bir etken olduğunu belirten İyizaman İnşaat Genel Müdürü Hikmet İyizaman, Asil Kent projesiyle ilgili bilgiler verdi.

 

Bugüne kadar Yıldırım’da birçok projeyi tamamlamış olduklarını kaydeden İyizaman, “Bitişik nizam gereği kısıtlanmış alanlardaki 10-20 dairelik butik projeler üretmektense, 200 dairelik yaşanabilir, nefes alınıp verilebilen konsept ve fonksiyonel projelerin hayata geçirilmesini daha da önemsiyoruz. Gelecek nesillere ve yarınlarımıza daha güvenli, huzurlu alanlar kazandırmak istiyoruz” dedi.

 

Kısa zamana kadar Millet Mahallesi’nde herhangi bir yatırım planlarının olmadığını ancak belediyenin parsel ve imar çalışmalarının, kentsel dönüşümden ziyade toplu konut anlayışıyla bölgeye yeni bir değer kattığını vurgulayan İyizaman, “Biz de bu durumu değerlendirdik. Millet Mahallesi’ndeki arsa oranlarının uygunluğu talebi daha çok artırdı. Bu talepte bölgenin canlılığını getirdi. Hem görsel, hem yatırım, hem de kalite açısından uygun projeler bölgede hayata geçiriliyor. Asil Kent de bunların başında geliyor” diye konuştu.

 

24 AYDA TAMAMLANACAK

 

2012 başında startını verdikleri projeyi 24 ay içerisinde tamamlamayı düşündüklerini kaydeden İyizaman, şu bilgileri verdi:

 

“Asil Kent projemizde, 48 adet 120 metrekarelik dairelerin bulunduğu 2+1’ler, yine 48 adet 145 metrekarelik 3+1’ler, aynı şekilde 69 adet 155 metrekarelik biraz daha geniş formatta 3+1’ler yer alıyor. Ayrıca 8 adet 195, yine 8 adet 220 ve 12 adet de 240 metrekarelik dubleks daireler bulunuyor. Kapıcı daireleri ve sosyal donatı alanları için ayrılan bölümlerle birlikte toplamda 205 dairelik bir proje Asil Kent.”

 

7 bloktan oluşacak projede, büyük çoğunluğu oluşturacak 3+1 daireleri 145 ve 155 metrekarelik iki farklı seçenekte uygulayacaklarını kaydeden İyizaman, 2 bloğun 2+1 dairelerden, yine 2 bloğun 145 metrekarelik 3+1 dairelerden ve 3 bloğun da 155 metrekarelik 3+1 dairelerden oluşacağını söyledi.

 

JET-GROUT SİSTEMİ

 

Yapı güvenliğine büyük önem verdiklerini ve projede jet-grout sistemini uyguladıklarını kaydeden Hikmet İyizaman, 1,20 metrelik aks aralıklarında 12,5 metre derinliğinde jet-grout kolonlarının çakıldığı ve projenin mevcut yönetmeliklerin de ötesinde kaliteli malzeme ve uygulama teknikleriyle inşa edildiğini ifade etti.

 

Asil Kent’te satışların başladığını ve vatandaşlara projenin kalitesine en uygun fiyat aralıklarının sunulduğunu da kaydeden İyizaman, projede blok aralıklarının çok geniş tutulacağını ve insanların rahat nefes alabilecekleri ortamın oluşturulacağını söyledi.

 

14 bin 658 metrekarelik projenin yüzde 35’inin konutlar için ayrıldığı bilgisini veren Hikmet İyizaman, kalanının sosyal donatı ve yeşil alanlara ayrıldığını kaydetti. Asil Kent’in konumu itibariyle şehrin ana arterlerine yakınlığı bakımından avantajlar sağladığını da dile getiren Hikmet İyizaman, Asil Kent’in ardından bölgede yatırımlarının devam edeceğini kaydetti.

 

(Kaynak : Konut ve Yapı Gazetesi) 

    Yorumlar

banner18
banner23
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - MART 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - ŞUBAT 2016
ARŞİV

banner24