banner38

Dubai'de Bakyapı rüzgarı

Dubai'deki Cityspace Fuarı'nda BakYapı rüzgarı esti.

KONUT PROJELERİ 18.11.2013, 17:46 18.11.2013, 17:46
Dubai'de Bakyapı rüzgarı
Dünyanın en büyük fuarlarından Dubai’deki Cityscape’de BakYapı rüzgarı esti. Bursa projesini ilk kez bu fuarda vitrine çıkaran BakYapı, fuarda 30 milyon TL’lik rezervasyon gerçekleştirdi.  Alıcılar arasında Arap şeyhleri ve büyükelçiler de var.

8-10 Ekim 2013 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Cityscape Fuarı’nda BakYapı rüzgarı esti. İstanbul Prestij Park ve ilk kez fuarda duyurduğu Bursa projesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken BakYapı, Arap yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Fuarda 30 milyon liralık rezervasyon gerçekleştiren şirket, Arabistan’ın önde gelen şeyhlerinden birine 22 konut sattı. Ayrıca Kuveyt Büyükelçisi de konut yatırımı için yine Bak Yapı projelerini tercih etti.

Cityscape Fuarı’nı değerlendiren BakYapı Yönetim Kurulu Başkanvekili Ferhat Bakgör, Arap ülkelerin ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi. Ferhat Bakgör, “Kuveyt Büyük Elçisi ve Dubai şeyhlerindenAhmed El Humeyd Bin Rasimi, İstanbul Prestij Park’tan önemli miktarda konut satın aldı. Arabistan’ın önde gelen şeyhlerinden birine de 22 daire satışı gerçekleştirdik. Böylece 70 dairelik bir bloğa bu fuarda ön rezervasyon yaptık. Ön satışımız ise 100’e yaklaştı.” dedi.

Ferhat Bakgör, fuar süresi boyunca Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn, Umman ve Suudi Arabistan’dan talep beklediklerini dile getirdi. Yabancı yatırımcıların Türkiye’de güvenilir firma ve proje arayışında olduğunu anlatan Bakgör, “Yatırım amaçlı olarak yaptıkları araştırmalar sonucunda yolları bizimle kesişti. Ne mutlu ki yerli yatırımcıya olduğu kadar yabancı yatırımcıya da güven duygusu aşılayabildik” dedi.

Araplar Artık Daha Seçici Davranıyorlar

Bakgör, yabancı yatırımcıların uygun fiyattan satışa çıkması, iyi kira getirisi ile kendisini kısa sürede amorti etmesi gibi nedenlerle BakYapı projelerini tercih ettiklerini anlattı. Sözkonusu satışın Kuveyt fuarının ertelenmesinin ardından gerçekleştiğini de dikkat çeken Bakgör, “Bundan da şunu görmek mümkün, Arap yatırımcıların Türk pazarına karşı bir soğukluğu veya çekingenliği söz konusu değil. Sadece artık daha seçici olarak yatırım yapıyorlar” diye konuştu.

Bursa’nın En Büyük Projelerinden Biri

BakYapı’nın fuarda ilk kez vitrine çıkardığı Bursa projesinin temelleri Aralık 2013’te atılacak. Toplamda 918 konuttan oluşacak proje Aralık 2015’te teslim edilecek. Ferhat Bakgör projenin Bursa’nın en büyük projelerinden biri olacağını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu