25 Temmuz 2016 Pazartesi

Bursa'nın yeni vizyonu Yunuseli

Yeni projelerle Yunuseli artık cazibe merkezi...

25 Eylül 2012 Salı 09:38
Bursa'nın yeni vizyonu Yunuseli
Foto galeriye git

Uzun yıllar boyunca çarpık ve kaçak yapılaşmayla anılan Yunuseli bölgesi yeni projelerin yükselmesiyle artık cazibe merkezi haline geldi.

 

Ülke gündeminin olduğu kadar Bursa’nın da vazgeçilmez konuları arasına giren kentsel dönüşüm, deprem ve olası afetlere karşı vatandaşın umudu oldu. Bir taraftan devlet güvencesinde yürütülen bu çabalar yer alırken diğer taraftan inşaat firmaları da hızlarını kesmeden yeni projeleri ortaya koymaya devam ediyor. Son yıllarda şehir merkezine yakınlığı ile göz dolduran Yunuseli, yeni projelerin de uygulama alanı oldu. Bursa’da faaliyet gösteren birçok firmanın yeni projelerine ev sahipliği yapan Yunuseli, yeşil alanların fazlalığı ile de talep görüyor.

 

Kentin dönüşümüne yönelik çalışmaların yoğunlaştığı bu günlerde Konut ve Yapı Gazetesi olarak Bölge Analiz bölümümüzde Yunuseli ve yeni projeleri inceledik. Kent merkezinin gürültü ve kalabalığından kaçmak isteyen Bursalılar,  başka bölgelerde olmayan bir güzelliği de Yunuseli’nde yaşama fırsatı bulacak.

 

ALİ BOSTANCI YUNUSELİ EVLERİ / ALİ BOSTANCI İNŞAAT

 

Ali Bostancı İnşaat’ın Osmangazi’nin yeni cazibe merkezi Yunuseli’nde hayata geçirdiği Yunuseli Evleri projesi toplamda 252 adet daire, 5 adet dükkandan oluşuyor. Kasım ayında teslim edilmesi planlanan dairelerin büyüklükleri 2+1, 3+1, 3+2, 4+2 olarak değişiyor. Yeşil alanlar, çocuk parkları, yüzme havuzları, açık otoparkıyla hizmet verecek projenin yüzde 85’i tamamlandı. Ali Bostancı İnşaat’ın Yunuseli evleri projesinden daire sahibi olmak isteyenler, dairelerin yüzde 25’ini peşin, kalan bölümü ise 120 ay vadede ödeyebilecekler. Ali Bostancı İnşaat, bugüne kadar gerçekleştirdiği projeleriyle Yunuseli Mahallesi’nde 3 bin kişiyi ev sahibi yaptı. Firmanın buradaki hedefi 5 bin kişiye ulaşmak.

 

BORA EVLERİ / BAYTOZ İNŞAAT

 

Baytoz İnşaat tarafından Yunuseli Mahallesi’nde hayata geçirilen Bora evleri, 2 blokta 30 daireden oluşuyor. Geçen yıl Eylül ayında başlatılan ve 2013 Mart ayında tamamlanması planlanan projede yer alan daireler 2+1-brüt 95 metrekare, 3+1 daireler ile 3+1 dubleks daireler brüt 130 metrekare, 5+1 dubleks daireler ise brüt 175 metrekareden oluşuyor. 4 bin 600 metrekare alanda inşa edilen proje sosyal alanlarını da içinde barındırıyor. Yüzde 50’si tamamlanan projede 60 metrekare yüzme havuzu, 20 araçlık otopark alanı, çocuk oyun alanı, kamelya ve yeşil alanlar oluşturuyor.  Toplamda 300 daireye ulaşmayı hedefleyen Baytoz inşaat 2+1 16 daireden 4, 5+1 dubleks daireden 1 adet, 3+1 dairelerden 1 adet 3+1 dubleks daireden de 1 adet satışını gerçekleştirdi. Şehir Merkezine, otobana, şehirlerarası bağlantı yollarına, eğitim kompleksine yakın olan Bora Evleri’ni tercih etmek isteyenler için, ister vadeli isterse krediye uygun ödeme seçenekleri bulunuyor.  

 

YUNUSELİ APARTMANI / KARNUR İNŞAAT

 

Eğitim kurumlarına yakınlığıyla ön plana çıkan Karnur İnşaat’ın Yunuseli Apartmanı projesinin, Yunuseli 23 Nisan İlköğretim Okulu ve İ.M.K. B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi yanında inşası devam ediyor. 2011 yılının Ekim ayında başlayan projenin, 2012 yılının sonunda bitirilmesi öngörülüyor. Proje 4 katlı ve tek bloktan oluşuyor. Her katta 4 daire olmak üzere toplam 16 daire bulunuyor. Dubleks olarak tasarlanan projedeki dairelerin çatı katları ve ayrık nizamda olan açık otoparkıyla hizmet vermeye hazırlanıyor. Yunuseli apartmanı projesinde 3+1 daireler 135 metrekareden, 5+1 dubleks daireler ise 185 metrekareden oluşuyor.

 

HİRA KONUTLARI / MURAT ÖZER İNŞAAT

 

Murat Özer İnşaat’ın şehrin gürültüsünden uzak, nezih insanları bir araya getirmek üzere hazırladığı Hira Konutları, 7 bin 6 yüz 34 metrekare alanda 3 bloktan oluşuyor. Toplamda 55 daireden oluşan proje 3+1 140 metrekare, 5+1 200 metrekare olarak tasarlanmış. Eğitim kurumlarına yakın olan projede çocuklar için oyun parkı, kamelya, otopark ve 2 dönümün üzerinde yeşil alan mevcut. Ağustos 2012’de başlayan projenin şu an yüzde 20’si tamamlanmış durumda. Yüzde 40’lık bölümü satılan ve satışları hızla devam eden daireler için esnek ödeme kolaylıkları sunuluyor. 2013 yılının en geç ağustos ayında bitirilmesi planlanan Hira Konutlarına ulaşım oldukça kolay. Yunuseli’nde toplamda 3 projesi bulunan Murat Özer İnşaat toplam 11 blok 207 daire inşaata ve satışa başladı. Hedef ise bin konutun üzerine çıkmak.

 

YENİ HAYAT EVLERİ / ORAKÇI YAPI

 

Yeni Hayat Evleri projesini 6 bin 500 metrekare alanda Yunuseli’nde uygulayan Orakçı Yapı, projenin yüzde 75’ini yeşil alan olarak planladı. Kapalı çocuk oyun alanı, kafeterya, spor salonu, çok amaçlı salon, yüzme havuzu, yürüyüş parkurları, çocuk parkından oluşan proje, 4 bloktan oluşuyor. Projede 105 metrekareden oluşan 48 adet 3+1 daire, 78 metrekare 16 adet 2+1 daire, 4 adet 138 metrekare çatı dubleks ile 186 metrekareden oluşan 12 adet 5+1 çatı dubleks bulunmaktadır. 2011’in Mayıs ayında başlayan ve yüzde 95’i bitirilen projedeki dairelerin bir bölümü Haziran ayında teslim edilirken, kalan bölümün ise Eylül sonunda tamamlanması bekleniyor. Toplamda 204 konut içeren projede konutların yüzde 75’i satıldı. Projenin 2. etap ile birlikte site içinde market, ikinci yüzme havuzu ve çocuk parkı ile daha fazla peyzaj alanıyla hizmet vermesi hedefleniyor. 

 

YUNUSELİ NUR PROJESİ / SARUHANBEY İNŞAAT

 

2 bloktan oluşan Saruhanbey İnşaat’ın Yunuseli Nur projesi, toplam inşaat alanı 5 bin 186 metrekarede oluşurken, bin 700 metrekare alanı ise yeşil ve sosyal alana ayrıldı. Proje, toplamda 32 daire ve tamamı 3+1 olmak üzere 140 metrekareden oluşuyor.  23 Nisan İlköğretim Okulu ve İ.M.K. B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne yakınlığı ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşıma uygun olan projede sosyal donatı alanlarının fazlalığı dikkat çekiyor. 2011’in Ekim ayında başlayan projenin yüzde 95’i tamamlanırken, 30 adet daire ve 2 dükkanın da satışı yapıldı. Projedeki konutların Eylül sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Daire sahibi olmak isteyenler, ödemeleri başlangıçta cüzi bir nakit ile, geri kalan bölümünü ise daire teslimatlarında kredilendirme şeklinde yapabilecekler.

 

SEVGİ EVLERİ / SÖNMEZ İNŞAAT

 

Sönmez İnşaat’ın Yunuseli’ndeki Sevgi Evleri projesinin toplam inşaat alanı 2 bin metrekareden oluşuyor.  875 metrekare arazi üzerinde taban alanı 300 metrekareye oturan ve 1 katta 3 daireden oluşan 5 katlı konut olarak inşa edilen dairelerin yapımına 2012 Nisan ayında başlandı. Toplam 14 dairenin oluşturduğu projede, 11 adet 2+1, 3 adet 4+1 dubleks daire yer alıyor.  Bahçede kamelya, çocuk oyun alanı, bina altında küçük lokal bulunuyor. Daireler brüt 125 metrekare ile 190 metrekare arasında değişiyor. Sevgi Evleri projesindeki dairelerin yüzde 15’inin satışı gerçekleşmiş durumda.  Yüzde 60’ı tamamlanan projenin, 2013 yılı Nisan ayı sonunda bitirilmesi planlanıyor.  Carrefour ve Terminale 6, havaalanına ise 3,5 kilometre mesafede olan evlere, yüzde 50 nakit ödeme, kalan bölümü ise banka kredisi alınarak sahip olunabiliyor. Şu an tek projesi olan Sönmez İnşaat’ın hedefinde gelecek yıl için Yunuseli’nde 40 dairelik bir konut projesi üretimi var.

    Yorumlar

banner18
banner23
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - MART 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - ŞUBAT 2016
ARŞİV

banner24