25 Temmuz 2016 Pazartesi

Beşevler'in gözde projesi : Sanabel Konakları

Sanabel Konakları ile lüks ayrıcalık değil standart.

19 Nisan 2012 Perşembe 15:42
Beşevler'in gözde projesi : Sanabel Konakları
 Beşevler’de yapımına başlanan Sanabel Konakları,  geleneksel mimari çizginin modern mimariyle harmanlandığı konseptiyle bölgenin prestij projelerinden olacak.
Sanabel Konakları, Sanabel İnş. A.Ş. ve Akropol İnşaat Ltd.Şti.’nin ortaklığında panaromik şehir ve yeşil manzarasına hakim bir tepede inşaa ediliyor. 12 bin 500 m2 alan üzerine yapılan projenin 9 bin 500 metrekaresi yeşil alan, çocuk oyun alanları ve sosyal tesisleri içeriyor. 9 Blok 88 daireden oluşan proje, 3+1’ den çatı dubleks daireye, 4+1’den bahçe teraslı dublekse kadar tam 6 farklı seçenek sunuyor.
 
AKILLI EV TEKNOLOJİSİ
 
Sanabel Konakları, ‘’Akıllı ev otomasyon sistemi’’ ile evlerdeki tüm cihazları dünyanın her yerinden kontrol ve kumanda edilebilme imkanı sunuyor. Sanabel Konakları sakinlerinin güvenliğini arttırmak adına sitenin 7/24 güvenlik birimi bulunuyor. Ayrıca yüksek güvenlikli Alman balık gözü kameralar ile sürekli site izlenebilecek. Konutlarda ve sosyal alanlarda enerji tasarrufu sağlamak amacıyla, binaların tüm duvarları izolasyon değerleri yüksek olan gaz beton ve üzerine 32 dansite yoğunluğunda 5 cm kalınlığında mantolama yapıldı. Asansörler dünyanın en az enerji tüketen sistemlerinden kuruldu.
 
EN YÜKSEĞİ 5 KATLI
 
Sanabel konaklarında en yüksek bina 5 katlı. Binalar, raya temel üzerine C30 beton kalitesi ile inşa edildi. Zemin yapısı oldukça sağlam olan Beşevler bölgesinde statik zorunluluk olmamasına rağmen yerin 15 metre altına giren fore kazıklar kullanıldı.Kullanım ergonomisini arttırarak fonksiyonel çözümler sunan İtalyan Ginova  Banyo ve Mutfak dolapları, Franke ankastre cihazlar, Vitra seramik, vitrifiye  ve duvar kaplamaları, Seranit cam seramik zemin döşemesi, Artema ve Franke armatürler, Avusturya malı Kaindle akustik ses izolasyonlu parkeleri , lake özel tasarım iç kapılar, Brassco krom kaplama pirinç kapı kolları, lake ve ahşap özel tasarım mobilyalar, Multi Lock yüksek güvenlikli kilit sistemleri, Thea IQ akıllı ev otomasyon sistemi, Alman Vaillant buhar yoğuşmalı hermetik kombi,  Isı kontrol cihazlarında dünya lideri Danfoss termostat sistemleri, Kone marka 8 kişi kapasiteli asansörler gibi bir çok marka ve ürün Sanabel Konakları’ nda standart olarak sunuluyor.
 
2012 YAZINDA BİTECEK
 
2011 yılında başlayan Sanabel Konakları 2012 yazında yeni sakinleriyle buluşacak. Sanabel Konakları, sosyal tesislerin içinde yer alan 12 ay kullanım imkanı sunan, üzeri açılıp kapanabilen yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonu, Türk hamamı, fin hamamı, sauna, squash ve kafeteryası ile sakinlerine çeşitli olanakları sunan bir proje. Yeşil alanları, çocuk oyun parkı, tenis kortu ve voleybol sahası ile gerçek bir sosyal yaşam vaad ediyor
Proje ortaklarındanA.Ziyaeddin Temizel, Sanabel Konakları’nın konutun standartlarını yeniden belirleyen bir proje olduğunu belirterek, ‘Biz dairelerimizde ürün seçimlerini ve standartları oluştururken kendimizi burada yaşayacak insanların yerine koyduk. Onların zevk, kalite ve beğenilerine göre malzeme seçimleri yapıldı. Böylece dairelerimizi gezen misafirlerimizin ‘’ben bundan daha iyisini yapamazdım, her şey mükemmel olmuş, elinize sağlık’’ gibi yorumları ne kadar doğru bir iş yaptığımızın bir göstergesi oldu. Sanabel Konakları ile lüks ayrıcalık değil standart oldu’ dedi

    Yorumlar

banner18
banner23
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - MART 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - ŞUBAT 2016
ARŞİV

banner24