banner38

Balat: Prestijli yaşamın merkezi

Yapılan projelerle yıldızı giderek parlayan Balat bölgesindeki birçok proje tamamlandı.

KONUT PROJELERİ 08.02.2014, 11:56 08.02.2014, 11:56
Balat: Prestijli yaşamın merkezi
Kalite, konfor ve güvenin ön planda tutulduğu projeler bir bir hayata geçirilirken Balat, Bursa’da ayrıcalıklı yaşamın ilk adresi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Modern mimarinin en yeni çizgilerini her biri, özgün tasarımında taşıyan projeler, konut sahiplerine şehrin kalabalığından uzakta, yeşilin ve temiz havanın içinde yaşama konforunu sunuyor. Konut ve Yapı gazetesi olarak, hızla gelişen ve giderek daha da önemli bir bölge haline gelen Balat’ta hâlihazırda devam eden projelerin dışında tamamlanan projeleri ele aldık.

FORESTA BALAT

ALPİŞ GRUP

Foresta Balat sahip olduğu özellikleri ile lüks konut segmentindeki algıyı birkaç basamak yukarı taşıyor. Projede 6 bin metrekare, tema bahçelerinden spor alanlarına birçok donatı ve sosyal ünite kurgulandı.72 yaşam alanı ile butik standartlarda olan Foresta Balat için iki kapalı, bir açık havuz, iki farklı SPA, cep sineması, Türk hamamı, Fin hamamı gibi yaşam kalitesini yükseltecek, nitelikli ve fonksiyonel birimler oluşturuldu. Foresta Balat’ın konut ve sosyal alan birimlerinin temelinde 8 bin metrekarelik dolgu oluşturuldu. 18 ayda tamamlanması öngörülen projede, 4+1 daire planlarının 290 metrekare brüt alanı bulunuyor. Dubleks 7+2 daire planları, teraslarla birlikte 580 metrekare bunun 100 metrekaresini teras oluşturuyor. Yaşama ait her sürecin akıllı daire teknolojisi ile kontrol edilebileceği Foresta Balat’ta ailelerin öncelikle ihtiyaç duydukları alanları belirlendi. Mutfaklar 30 metrekare, salonlar ise 60 metrekare alanlarda planlandı. Foresta Balat, yüksek mimar Hasan Sözüneri imzasını taşıyor. İç mimaride ise mimar Nedim Arda tasarımları kullanıldı. Satışa çıktığı haftada en çok tercih edilen proje haline geldi. 9 bin 500 metrekarelik projede sadece 6 blok yükselecek. Şebeke suyu arıtmadan geçirilerek kullanıma sunulacak. Daire lansman fiyatları 700-800 bin lira arasında değişiyor.

www.forestabalat.com

0224 240 00 16

 

ASTAŞ ARİES

DİKENCİK MEŞELİ BAHÇE EVLERİ ETAP 1 & ETAP 2

Balat Ormanı’na çok yakın bir lokasyonda yükselen ve yaşamın başladığı ETAP 1 projesi, konumu ve yüksek arazi yapısı sebebiyle Uludağ ve Bursa manzarasına  sahip. 46 daireden oluşan Dikencik Meşeli Bahçe Evleri Etap 1’de farklı plan ve büyüklüklerde 8 ayrı tip daire bulunuyor. 175 m2 brüt alana sahip 3+1 normal daireden 370 m2 brüt alana sahip 5+1 dubleks daireye kadar geniş bir yelpazede ihtiyaca cevap veriliyor. Dikencik Meşeli Bahçe Evleri 1. Etap ile Balat ormanı sınırları arasında kalan ve Balat ormanı üzerinden Bademli ve Nilüferköy manzarasına hâkim bir yamaçta yer alan Etap 2 inşaatı ile ilgili tüm proje çalışmaları tamamlandı, inşaat ruhsatı alınarak ve inşaatına başlandı. 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması hedeflenen proje, iki blokta yer alan toplam 22 daireden oluşuyor. 3+1 ve 4+1 dairelerin yanısıra 5+1 çatı dubleksi daireler de projede yer alıyor. Dubleks dairelerde toplam 4 adet banyo bulunuyor. Çatı arasındaki her odada birer banyo, alt katta ise ebeveyn yatak odasında bir banyo ve gayet geniş genel bir banyo daha bulunuyor. Daire büyüklükleri 183 m2’den 365 m2’ye kadar değişiyor. Projede 130 m2 büyüklüğünde açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu, güneşlenme terasları, fitness, kafeterya ve çocuk oyun alanı yer alıyor. Ayrıca her daireye 2 araçlık kapalı otopark alanı tahsis edilen toplam 44 araç kapasiteli kapalı otopark yapılacak. Kapalı otoparkta yangın algılama dedektörleri ve sprinkler yangın söndürme sistemi tesis edilecek. Kapalı otopark katında her daireye kilitlenebilir müstakil bir depo verilecek. Daire içi, görüntülü interkom sistemi kurulacak, 24 saat devrede olan kameralı güvenlik sisteminin yanısıra, site girişi güvenlik personeli tarafından kontrollü girişler yapılacak. Peyzaj ve çevre düzenlemesi olarak sızıntı sularını yapıdan uzaklaştıracak çevre drenaj sistemi ve özel peyzaj uygulaması yapılacak.

www.astasaries.com

0224 241 30 40

 

ADRESS BALAT

ÖMER KUMOVA

Bursa’nın en şık yaşam projesini hayata geçirmek iddiasıyla yola çıkan Ömer Kumova İnşaat, Adress Balat’ta örnek projelerini müşterilerinin beklentilerine cevap verecek şekilde tasarladı.  Proje, Balat ormanının hemen yanında, 12 bin 500 metrekarelik bir alanda 7 blok ve sadece 84 daireden oluşuyor. Tatil köyü konseptinde planlanan projede amaç site sakinlerinin yılın her günü kendilerini tatilde hissetmelerini sağlamak.  4+1 ve 232 m2 olarak tasarlanan dairelerde en beğenilen özellik ise geniş mutfağa eklenen kiler odası ve çamaşırlık Daire içinde camlarda otomatik panjur, tek noktadan ev iç elektriği kesen güle güle butonu, programlanabilir yerden ısıtma, tüm duvarlarda duvar kâğıdı, giysi odası ve giriş portmanto dolapları, mutfak ankastre ürünleri standart teslim olarak hazırlandı. Açık ve kapalı yüzme havuzları, serinleme havuzları, dev çocuk havuzları, jakuzili açık havuzlar, fitness center, sauna, vitamin barı, Play Station ve oyun salonu, masa tenisi, bilardo, çocuk oyun parkı, basketbol sahası, bale ve pilates salonu, duşlar, soyunma odaları gibi sakinleri tatilde hissettirecek her şey düşünülmüş. Tüm bu özelliklerin yanında kullanılan malzemelerin üst düzey kalitesi Adress Balat’ın sakinlerine sunularak proje farklılığını ortaya koyuyor. Yaşamın başladığı projeye yeni sakinler hemen taşınabilir.

www.adressbalat.com

0224 451 39 39

BALADİUM

BURYAP İNŞAAT AŞ.

Buryap İnşaat tarafından Bursa’nın en elit bölgelerinden biri haline gelen Balat’ta hayata geçirilen Baladium Projesi, sakinlerine keyifli bir hayatın bütün konforunu bir arada sunacak. 3 blok ve 112 daireden oluşan projede 1+1 ve 2+1 normal dairelerin yanında 2+1, 3+1 ve 4+1 dubleksler bulunuyor. 1+1  54 m2 bahçe katı daireler 89 bin liradan satışa çıkarıldı. 1+1 68 m2'lik daireler 123 bin lira, 2+1 93 m2 daireler 165 bin lira, 2+1 76 m2 bahçe katı daireler 145 bin lira, 3+1 dubleksler 210 bin lira ile 219 bin lira arasında, 4+1 dubleksler ise 269 bin lira 279 bin lira arasında satışa sunuldu. 2013 Haziran ayında başlanan projenin 2014 Aralık ayında teslim edilmesi öngörülüyor. Baladium 3 bin m2 yeşil alan, açık havuz ve fitness ile hem şehir merkezine hem de Mudanya ve İstanbul’a olan bağlantısı nedeniyle ilgiyi üzerine çekiyor.

www.buryap.com.tr

0224 451 53 53

TERAS EVLER

SİMART İNŞAAT

15 bin 370 metrekarelik alan üzerine 10 blok ve 132 daire şeklinde inşa edilen Teras Evler, Harput Holding iştiraki Simart İnşaat’ın en özel projesi. Proje 30 Nisan’da teslim edilecek. Teras Evler, 10 bin 300 metrekare gibi çok geniş yeşil alanıyla sakinlerine doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. Teras Evler’de yaya ve araç girişleri tek merkezden sağlanırken, otoparkların tamamı yer altına alınarak, site içerisinde gürültü kirliliği ve çevre kirliliğinin önüne geçilmiş. Teras Evler avlusundaki tenis kortu, yarı olimpik açık yüzme havuzu, fitness center, squash ve saunalar, açık ve kapalı sosyal tesisler, çocuk bahçeleri ile hayatı daha da güzel kılıyor. Akıllı ev teknolojisiyle inşa edilen Teras Evler, ayrıcalıklı yaşam için her detay düşünülmüş. Salon, mutfak, banyo ve koridorlar gibi yaşam alanlarında asma tavan hazır halde sunulurken, yatak odası, mutfak ve salonda altyapısı çekilmiş multi sistem klima olması dikkat çekiyor. Sınırlı sayıda dairenin kaldığı projenin ikinci etabı Mayıs ayında başlayacak. Otoparktan evlere doğrudan çıkış olan projede fiyatlar 399 binden 499 bin TL’ye yükseldi ve yatırımcısına ciddi bir kazanç sağladı.

www.terasevlerbalat.com

0 224 242 34 20

 

PERLA BALAT

KUMOVA İNŞAAT VE MİMARLIK

Çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle Bursa'da sektörün öncülerinden biri olan Kumova İnşaat’ın, Balat'ta 3 bin 100 metrekarelik alan üzerine yaptığı Perla Balat Evleri, sakinlerine modern bir yaşam alanı sunuyor. Kumova İnşaat ve Mimarlık, Nilüfer bölgesindeki konut projelerine bir yenisini daha ekliyor. Butik site şeklinde 2 blokta 20 daireden oluşan Perla Balat Evleri modern çağın tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Perla Balat Evleri, 16 adet normal daire, 4 dubleks şeklinde tasarlandı. 4 daire 225 metrekarelik 4+1 daire, bunun haricinde 450 metrekare dubleks dairelerden oluşuyor. Sitenin 2 bin 100 metrekaresinin birebir yeşil alan, havuz ve parktan oluşuyor. Perla Balat Evleri’nde asansörler direkt kapalı otoparka iniyor. Dış cephede ahşap ve canlı renkler kullanarak farklılık yaratmaya özen gösterildi. Perla Balat’ın hemen iki yanında yeni bir projeye başlayan Kumova inşaat’ın Balat Premium isimli butik sitesi 20 daireden oluşuyor. Zemin katlar 4+1, ara katlar 3+1, dubleksler ise 5+1 şeklinde uygulanacak.

www.kumova.com

0 224 451 39 39

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu