banner38

banner39

BakYapı Avrupa pazarına Rusya'dan girecek

BakYapı, Avrupalı yatırımcılarla işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

KONUT PROJELERİ 22.05.2014, 17:26 22.05.2014, 17:26
BakYapı Avrupa pazarına Rusya'dan girecek

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri kabul edilen Fransa’nın Cannes kentindeki MIPIM uluslararası gayrimenkul fuarında Türkiye’yi temsil edilen şirketlerden olan BakYapı, Rusya’ya uzanıyor. Türkiye’nin onur ülkesi olarak ayrı bir çadırda temsil edildiği MIPIM Gayrimenkul Fuarındaki standında sergilediği İstanbul Prestij Park ve Bursa Prestij Modern projeleriyle pek çok Avrupalı yatırımcının dikkatini üzerine çeken BakYapı fuar sırasında sürpriz bir işbirliği daveti de aldı. Rus bir şirket ile görüşen BakYapı, Rusya’da konut projesi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki dönemde Avrupalı yatırımcılarla işbirliği yapmayı da planlayan BakYapı, yurtdışında gerçekleştireceği projeler için yabancı mimarlık ofislerinde de destek alacak.

Cannes’da bu yıl 25’inci kez kapılarını açan MIPIM Uluslararası gayrimenkul fuarını 80’den fazla ülkeden yaklaşık 20 bin kişi ziyaret etti. Dünyanın önde gelen yatırımcı ve gayrimenkul girişimcilerini buluşturan proje, birçok işbirliklerine de ev sahipliği yaptı. Fuara Türkiye başta olmak üzere,  Rusya’dan Hollanda’ya, İngiltere’den İtalya’ya birçok ülkeden inşaat firması ve ziyaretçileri bir araya getirdi. 

Uluslararası fuarda projelerini sergileyen Türk firmaları arasında Bursa’nın en köklü firmalarından olan Bakyapı da yer aldı. Uluslararası arenada yabancı yatırımcılarla sıcak temaslar kurduklarını kaydeden Bakyapı Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Bakgör, Bakyapı’ya gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.  Rusya başta olmak üzere birçok yabancı ülkeden ortak proje geliştirme yönünde teklif aldıklarını kaydeden Ferhat Bakgör, “MIPIM Fuarı’nda, sıcak konutun satışının yanı sıra, yabancı ülkelerde proje geliştiren müteahhit firmalarla temaslar kurduk. Hatta Rusya’da konut yapmamız konusunda bir görüşmemiz oldu. Şartların olgunlaşmasıyla projeye başlayabiliriz” dedi.

Halen Rusya’da pek çok Türk yatırımı olduğunu da hatırlatan Bakgör, “Bu ülke büyük konut projelerine açık bir Pazar. Dolayısıyla hem yakınlığı, hem de fırsatları nedeniyle bizim ilgimizi çeken bu pazarla yakından ilgileniyoruz. Bir süredir Avrupa pazarına açılım yapma niyetinde olan şirketimiz için belki de Rusya, Avrupa’ya giriş kapımız olacak” yorumunu yaptı.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-2°
kapalı