30 Temmuz 2016 Cumartesi

Millet Mahallesi' nde yeni bir kent doğuyor

Yatırıma uygun büyük parsellerdeki arsalar birçok projeyi bölgeye çekti.

15 Şubat 2012 Çarşamba 23:35
Millet Mahallesi' nde yeni bir kent doğuyor

Millet Mahallesi’nde başlayan modern yapılaşma ve değişim, bölgeyi bir cazibe merkezi konumuna getirdi. Yatırıma uygun büyük parsellerdeki arsalar, birçok firmanın yüzlerce konutluk projelerini Millet Mahallesi’ne taşıdı.

 

 

Yeni Yıldırım Millet Mahallesi’nde kuruluyor. Millet Mahallesi’nden başlayan dönüşüm Yıldırım’ın tamamına yayılacak. Bölgenin alt ve üst yapı yatırımları tamamladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, müteahhitlerin önünü açtıklarını ve yatırım için güzel bir zemin hazırladıklarını söyledi.

 

Bugüne kadar kentsel dönüşüm anlamında gerçekleştirdiklerinin devede kulak kaldığına işaret eden Başkan Keskin, Yıldırım için daha büyük kentsel dönüşümleri planladıkları ve bu durumun altyapısını hazırladıkları müjdesini verdi.

 

Millet Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümün, sivil dönüşümün en güzel örneği olduğunu ifade eden Keskin, “Kentsel dönüşüm kolay yapılabilecek bir iş değil. Ama biz bir adım atalım dedik.

 

Bugüne kadar bu yedi kentsel dönüşümü gerçekleştirdik ama bundan sonra da çok daha büyük kentsel dönüşümleri hedefliyoruz ve bu dönem içerisinde hepsi başlayacak. Tabi bu projeler hemen biter mi bitmez mi bilemeyiz ama önümüzde ki dönemlerde de bu yol haritasından gidilecektir. Önemli olan budur” diye konuştu.

 

Türkiye’nin duayenleri ve alanında uzman akademisyenleriyle kentsel dönüşüm hakkında toplantılar düzenlediklerini ve çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Keskin, bu çalışmaları şuan için kamuoyu ile paylaşmayı düşünmediklerini söyledi.

 

Keskin, bu duruma gerekçe olarak arsa spekülatörlerinin bölgelerde arazileri toplamaya başlamalarını, gerçek hakkı olan insanlara az bir miktar ödeyerek, daha sonra rantı kendilerinin elde etmesini gösterdi.

 

BURSA’NIN EN GÜZEL SEMTİ OLACAK

 

Millet Mahallesi’nin 40 bin nüfusuyla bugün Türkiye’nin en büyük mahallelerden biri olduğuna işaret eden Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, göreve geldiklerinde bölgede plan kördüğümleri, birbirine geçmiş uygulamalar, hisselerin kimde olduğunun anlaşılamadığı bir durumun olduğunu ifade etti.

 

Bundan 9 yıl önce bölgede yaşayanların sıkıntılarını çözmeye söz vererek göreve geldiklerini aktaran Keskin, şunları söyledi:

 

“Tabi bunun arkasında da oranın alt yapı çalışmalarını yapmamız gerekiyor. Üstelik suyunu, elektriğini, kanalizasyonunu ve kaldırımını da yaptık. Yani her şey şu anda planlanmış oldu. Bu sefer müteahhitlerin önünü açmış olduk. Bizim kıvılcımımız orada bir meşaleye dönüştü. Millet Mahallemizin yollarını, asfaltlarını, kaldırımlarını yaptık.

 

Müteahhitlere güzel bir zemin hazırladık. Yani orada müthiş bir kent doğuyor. Bursa’nın en güzel semti olacağını iddia ediyorum. Müthiş bir değişim var. Altını çizerek söylüyorum, Millet Bursa’nın en güzel semti olacak.”

 

    Yorumlar

banner18
banner23
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI Mayıs Haziran sayısı
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - MART 2016
ARŞİV

banner24