02 Nisan 2015 Perşembe

Gemlik'te kentsel dönüşüm ve deprem paneli

Ağaoğlu Bursa için 'dönüşüm'ü bekliyor

“Kentsel dönüşüm çerçevesinde çıkacak fırsatları değerlendirebilirim.”

19 Nisan 2012 Perşembe 16:41
Ağaoğlu Bursa için 'dönüşüm'ü bekliyor
 İnşaat sektörünün en önemli aktörlerinden ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu,  yakın zamanda Bursa için bir yatırım planı bulunmadığını ancak kentsel dönüşüm çerçevesinde çıkacak fırsatları değerlendirebileceğini söyledi.
 
Uludağ’da düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Konut ve Yapı Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Bursa’ya bakış açısını paylaştı.
Türkiye genelinde aşırı şehirleşmeden ötürü yapı stoğunun deprem yönünden güvensiz ve kalitesiz binalardan oluştuğuna işaret eden Ağaoğlu, Bursa’nın da bundan payını aldığını söyledi.
 
Türkiye’nin en önemli şehirlerinden Bursa’da yapı stoğunun acil değişmesi ve yenilenmesi gerektiğini kaydeden Ağaoğlu, “Çünkü Bursa da deprem riski altında bir kent. Kentsel Dönüşüm Yasası çıkıyor. Bu kanun çerçevesinde Bursa’da çok güzel işler yapılacağına inanıyorum. Ancak şuanda İstanbul’da çok yoğun projelerim var. Bugün, yarın olmasa bile Bursa her zaman ilgi alanımda. Zaten Uludağ’da da turizm yatırımların var, Bursa sevdiğim ve yabancı olmadığım bir şehir. Bugün yarın planladığım bir yatırımım olmasa da kentsel dönüşüm çerçevesinde bir fırsat çıkarsa değerlendirmek isterim. İnşallah önümüzdeki günlerde bir yatırım fırsatı doğar” diye konuştu.
 
TURİZME VURGU
 
Hilton ve Sheraton gibi uluslararası otel zincirlerinin Bursa’yı tercih etmesinin, Bursa’nın turizm potansiyelini gözler önüne serdiğini aktaran Ağaoğlu, yeni otellerin yapılmasının Bursa’nın turizm pastasından daha büyük pay almasını, böylelikle kentin daha da gelişmesini sağlayacağını ifade etti. “Ağaoğlu Grup olarak Uludağ’da turizm yatırımlarım var. İmara yönelik sorunlar giderildiği takdirde Uludağ’da yatırımlara devam etme kararımız var” diyen Ağaoğlu, “Şuan için Bursa’da olası bir yatırımımız turizm konseptinde olur mu bilmiyorum ancak konut noktasında bir şeyler yapmayı isterim” dedi.

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - MART 2015 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV