banner41

banner38

banner39

745 bin 364 metrekarelik dev tesis hizmete açıldı

Bursa Şehir Hastanesi, inşaat alanı bakımından şehrin en büyük metrajlı projelerinden birisi konumunda.

İNŞAAT 01.08.2019, 16:17 01.08.2019, 16:18
745 bin 364 metrekarelik dev tesis hizmete açıldı

745 bin 364 metrekare alan üzerine inşa edilen Bursa Şehir Hastanesi, inşaat alanı bakımından şehrin en büyük metrajlı projelerinden birisi konumunda.

Binlerce vatandaşa ekmek kapısı olacak ve Türkiye’nin 10’ncu şehir hastanesi olan bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi’nde, hasta kabulüne başladı.

Bünyesinde; genel hastane, onkoloji, kalp damar, kadın doğum çocuk, fizik tedavi ve rehabilastasyon, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanelerini içinde bulunduran devasa sağlık kompleksinde poliklinik, acil, yataklı servisler, ameliyathane ve yoğun bakımlar aynı anda hizmete başlarken, aylardır süren hazırlıklar sayesinde hiçbir aksama yaşanmadı.

İleri Teknoloji Hizmet

Bin 55 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi ile 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri (YGAP) Hastanelerinden oluşan Bursa Şehir Hastanesi’nde, 403 poliklinik, 49 ameliyathane, 217 yataklı çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Sağlık alanında en ileri teknolojiyle donatılan ana hastane binasına yerleştirilmiş olan dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip 859 sismik izolatör ile olası bir deprem sırasında ve sonrasında tüm operasyonel faaliyetlerini, hiçbir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecek.

“5,5 milyon nüfusa hizmet verecek”

Dev sağlık üssünün yalnızca Bursalılara değil, Bursa’nın çevresindeki illere de hizmet vereceğine dikkat çeken Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “1355 yataklı olarak yapılan hastanemiz Çanakkale’den Yalova’ya kadar yaklaşık 5,5 milyon nüfusa hizmet verecek. Burada daha çok özellikli hizmetler vereceğiz. Hastanemiz, yanık merkezi, inme merkezi, el cerrahisi, palyatif bakım merkezleri, reimplantasyon, kapsamlı onkoloji merkezi gibi özellikli planlama gerektiren birimleri ile nitelikli sağlık hizmetlerinin bir arada verileceği merkez olarak tasarlandı. 6 bloktan, 6 hastaneden oluşan uluslararası seviyede hizmet veren devasa bir kompleksten bahsediyoruz. İlk gün olmasına rağmen yaklaşık 2 bin 500 polikliniğe başvuran hastamız görünüyor” şeklinde konuştu. 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu