banner31

banner24

24 Ocak 2020 Cuma

Bakan Kurum'dan Bursa'yla ilgili önemli açıklamalar

“Yönetmelik sektörü disipline edecek“

İMSİAD yönetimi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Aytaç'ı ziyaret etti.

06 Ağustos 2019 Salı 10:36
“Yönetmelik sektörü disipline edecek“
 

İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette, 2 Haziran’da yürürlüğe giren Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmeliğin uygulamaları ile ilgili istişarede bulunuldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmeliği, 2 Mart’ta Resmi Gazete'de yayımlandı ve Eylül ayında uygulamaya başlanacak. Yürürlüğe girmeden önce yönetmelikle ilgili sektörün paydaş kurumlarıyla istişarelerde bulunan İMSİAD bu kapsamda Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç’ı makamında ziyaret etti.

“Yönetmeliğe eklenmesi gereken maddeler var”

İMSİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyaretle ilgili açıklama yapan İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, şunları söyledi:

“Öncelikle Yönetmeliğin ülkemize ve sektörümüze hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Uzun bir zamandır beklediğimiz ve sektörü disipline edecek olan bu yönetmelikle birlikte firmalar projelerine, Bakanlığın verdiği sınıflamaya göre başlayabilecekler. Teknik birçok detayın da yer aldığı bu yönetmeliği, üyelerimize en doğru bir şekilde anlatmaya gayret gösteriyoruz. Bu süreçte, üyelerimizden de aldığımız geri dönüşler neticesinde komisyondaki arkadaşlarımızla birlikte çalışmalar yaparak, yönetmeliğe bazı maddelerin eklenmesinin ve bazı maddelerin de netliğe kavuşturulmasının daha iyi olacağı kanısına vardık. Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzle bir araya gelip yönetmeliği derinlemesine incelemek istedik. Müteahhit arkadaşlarımızın mağdur olmaması için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bu çerçevede hızla önerilerimizi yazılı olarak sunacağız”

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - EYLÜL-ARALIK 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - TEMMUZ - AĞUSTOS 2016
ARŞİV