banner31

banner24

18 Ocak 2020 Cumartesi

Bakan Kurum'dan Bursa'yla ilgili önemli açıklamalar

'Yapı Borsası' sektöre hareket getirecek

İnşaat sektöründeki tüm firmaları aynı platformda buluşturmak amacıyla geliştirilen ‘Yapı Borsası’ uygulaması önümüzdeki dönemde hayata geçecek

16 Şubat 2018 Cuma 11:36
'Yapı Borsası' sektöre hareket getirecek
Teknik Yapı Firması tarafından inşaat sektöründeki tüm firmaları aynı platformda buluşturmak amacıyla geliştirilen ‘Yapı Borsası’ uygulaması önümüzdeki dönemde hayata geçecek.

Malzeme tedariğinden uygulama işlerine kadar her alandaki firmaları ve alıcıyı aynı platformda bir araya getirecek olan Yapı Borsası hakkında bilgiler veren Teknik Yapı Genel Müdürü Murat Karip, “Uygulamamız şuanda hazırlık aşamasında. Konuyla ilgili yazılımcı arkadaşlarımız yoğun bir çalışma içerisinde. Biz bu fikri ortaya atarken sektördeki tüm firmaların menfaatin, düşündük. Öyle ki, bugün malzeme veya uygulama işleri yaptıracak bir şirket bu işlerle alakalı en fazla 3 veya 5 farklı teklif alabiliyor. Yapı Borsası hayata geçtiğinde bir çimento alımıyla ilgili 100 teklif alabilecek. Bunu bir tıkla yapabilecek. Uygulama için pilot il olarak Bursa’yı belirledik. Daha sonra tüm Türkiye’ye yaymayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Yapı Borsası’nın web tabanlı bir uygulama olacağını da belirten Karip, “Amacımız tüm piyasanın nabzını burada tutmak. Mobil bir uygulama olarak tasarlıyoruz. Hem android, hem de İOS’da yer alacak bir uygulama olacak. İlk etapta bir yıl boyunca kurumsal üyelikler alınacak. Bunun için ilk yıl bir ücret alınmayacak sonraki yıllarda ise cüzi bir miktar alınacak. Her şeyin gayet şeffaf olacağı bir buluşma noktası planlıyoruz. Pratik hesaplama tablolarından güncel kur fiyatlarına kadar birçok ayrıntı da yer alacak. İnşaat sektörüne hareket getirecek bir çalışma olacağını düşünüyoruz” dedi.

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - EYLÜL-ARALIK 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - TEMMUZ - AĞUSTOS 2016
ARŞİV