banner41

banner38

banner39

banner54

ŞPO Bursa’da kan değişimi

Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nin yeni başkanı Hakan Karademir oldu

GÜNDEM 22.03.2014, 09:49 22.03.2014, 09:49
ŞPO Bursa’da kan değişimi

Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi, 01-02 Şubat tarihlerinde gerçekleştirdiği 8’inci Olağan Genel Kurulu ile yönetim değişikliğine gitti.

Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) yerleşkesinde gerçekleştirilen Genel Kurul sonrası görevlendirilen liste kendi içindeki görev paylaşımını 11 Şubat tarihinde gerçekleştirdi. Yapılan görev dağılımına göre Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nin yeni başkanı Hakan Karademir oldu. Karademir’in başkanlığında toplanan yönetim kurulu; Alev Çetinkaya’nın Şube İkinci Başkanlığı, Ramazan Gülten’in Şube Sekreterliği, Cemil Kuzukıran’ın Şube Saymanlığı, Sevilay Çetinkaya, Çağrı Demirel Arabacı ve Umut Ünsal Göktaş’ın üyelik görevlerini üstlenmesiyle oluşturuldu. Yedek Yönetim Kurulu listesinde, Necat Akın, Beyazıt Özkurt, Tahir Yılmazeli, Cemil Çelik, Aslı Yeğenoğlu, Gülçin Tunç ve Cenk Köklü isimleri yer aldı.

Şehir Plancıları Odası Bursa Şube Başkanı Hakan Karademir, bir önceki yönetimden devraldıkları anlayışı devam ettirecekleri belirterek genç bir ekip oluşturulduğunu ve çalışmalarda ekip ruhuyla hareketin sağlanacağını vurguladı. Kenti yaşanmaz hale getirecek her şeyin karşısında olacaklarını söyleyen Karademir, yönetim kurulunun kamu personeli ağırlıklı olduğunu belirtti.

Bursa’da askıya çıkan bütün plan değişikliklerini tek tek inceleyen bir ‘Plan İnceleme Komisyonu’ kurduklarını söyleyen Hakan Karademir, “İnceleme sonrası planlarda belirlenen yanlışlara itiraz ediliyor. Biz, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nde şuana kadar çıkan bütün planlarda bir problem görüp itiraz etmiş durumdayız. Tabi bunların çoğu kabul edilmiyor. Hepsine de hukuksal bir süreç başlatmak üzere maddi olanağa sahip olmadığımız için içlerinde en önemli gördüğümüz planları dava ediyoruz” ifadelerini kullandı.


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
15°
hafif yağmur