banner31

banner24

22 Kasım 2019 Cuma

Bakan Kurum'dan Bursa'yla ilgili önemli açıklamalar

Osmangazi en yaşanabilir ilçeler arasında

Osmangazi Türkiye' de ki ilçeler arasında ilk 20 arasında.

07 Haziran 2018 Perşembe 12:48
Osmangazi en yaşanabilir ilçeler arasında
 Osmangazi Belediyesi haziran ayı olağan meclis toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Başkan Dündar, mayıs ayında gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin meclis üyelerine bilgiler verdi.


Geçtiğimiz hafta Bursa’da yaşanan sel felaketine değinen Dündar, “Özellikle Hüdavendigar Mahallemiz, bu sel felaketinden en çok zarar gören yerlerden biri oldu. Olayın hemen ardından bölgeye giderek çalışmalara başladık. Ekiplerimiz sabaha kadar aralıksız fedakarca çalıştı. Hasar tespitleri yapıldı, zararlar karşılandı. Allah daha büyük felaketlerden saklasın” dedi. MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın da sel felaketinin hemen sonrasında olay yerine giderek çalışmaları yakından takip etmesinden dolayı Başkan Dündar’a teşekkür etti.


Başkan Dündar, yapıla hizmetler ve hayata geçirilen projelerle Osmangazi’nin en yaşanabilir ilçeler arasında yer aldığını belirtti. REIDIN araştırma firması tarafından gerçekleştirilen ilçe ve mahallelerin yaşanabilirliklerini ortaya koyan sosyo-ekonomik derecelendirme çalışması sonuçlarını açıklayan Dündar, “Osmangazi, Türkiye’de 81 il ve 258 ilçe arasında en yaşanabilir ilk 20 ilçesi arasında yer aldı. Bu başarıda katkısı olan bütün meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Meclis toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi. Başkan Dündar, meclis toplantısı sonrasında 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle meclis üyelerine fesleğen tohumu ve temiz çevre bilinçlendirme kitabı hediye etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - EYLÜL-ARALIK 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - TEMMUZ - AĞUSTOS 2016
ARŞİV