banner38

Osmangazi Belediyesi fuarın gözdesi

Bursa İnşaat Fuarı’nda, Osmangazi Belediyesi'nin standı büyük yoğunluğa sahne oldu.

GÜNDEM 24.04.2017, 10:59 24.04.2017, 11:16
Osmangazi Belediyesi fuarın gözdesi

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 23 Nisan’a kadar ziyarete açık kalan fuara, Osmangazi Belediyesi de örnek kentsel dönüşüm projeleriyle katıldı.

250 firmanın yer aldığı ve 60 binden fazla ziyaretçinin beklendiği fuarda, Osmangazi Belediyesi standında sergilenen Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin dev maketi adeta ziyaretçi akınına uğradı. Soğanlı’nın yanı sıra Osmangazi Belediyesi’nin diğer kentsel dönüşüm projeleri hakkında da yerli ve yabancı ziyaretçilere bilgi verildi. Demirkapı ve Kent Meydanı Kentsel Dönüşümü ile Hisar Kentsel Yenileme Projesi, İnşaat Fuarı’nın iddialı projeleri arasında yer alıyor. Osmangazi Belediyesi’nin standını gezen ziyaretçiler, üç boyutlu gözlükle projelerdeki örnek daireleri inceleme fırsatı buldu.

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, Bursa’nın her konuda olduğu gibi inşaat sektörü açısından da uluslararası öneme sahip bir şehir olduğunu belirterek, “Bursa ve Türkiye için çok önemli bir fuar. Osmangazi Belediyesi olarak biz de bu önemli fuarda yerimizi aldık. Soğanlı Projesi, bizim prestij projemiz. Dev maketimizle en ilgi çeken stantlardan biri olduk. Projenin zemin artı 5 kat olması, Bursa’nın mimarisine uygun olması, zemindeki güçlendirme çalışmalarını anlatmamız, ziyaretçilerin özellikle ilgisini çekti. Burada ayrıca Demirkapı Projesi’ni de anlatıyoruz. Çok yakında Demirkapı’da kent kimliğine uygun projelerle görücüye çıkacağız.” dedi.

Geçen yıl İstanbul’daki emlak fuarında Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’ne yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini anlatan Hasanoğlu, “Özellikle Körfez ülkelerinden Cezayir, Mısır, Libya’ya kadar birçok ülkeden gelen ziyaretçiler projeye hayran kaldılar. Bursa İnşaat Fuarı’nda da aynı ilgiyi göreceğimizi umuyorum” diye konuştu.

Osmangazi İlçe Kaymakamı Enver Ünlü, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ile birlikte çok sayıda ziyaretçi Osmangazi Belediyesi’nin standını ziyaret ederek projeler hakkında bilgi aldı.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19°
parçalı bulutlu