banner31

banner24

18 Ocak 2020 Cumartesi

Bakan Kurum'dan Bursa'yla ilgili önemli açıklamalar

Mimarlar iftarda buluştu

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Ömer Faruk Şahin: Göreve başladığımız günden bu yana tüm üyelerimizle temas halindeyiz.

12 Haziran 2018 Salı 11:46
Mimarlar iftarda buluştu
 Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Bursa protokolünün ve üyelerinin katılımıyla geniş katılımlı bir iftar düzenledi.

Merinos Büyük Teras’ta gerçekleşen iftar programına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez, Nilüfer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Nilgün Berk, İYİ Parti 1. Bölge Bursa Milletvekili Adayı Sermin Özensoy, AK Parti 1. Bölge Bursa Milletvekili Adayı Gülten Kapıcıoğlu, Saadet Partisi yetkilileri, Mimarlar Odası Bursa Şubesi önceki dönem başkanları, akademik oda ve STK temsilcileri ile çok sayıda mimar katıldı.

Programda konuşan Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Ömer Faruk Şahin, “Uzun bir aradan sonra yeniden yapma kararı aldığımız ve bundan sonra geleneksel hale getirmeyi planladığımız iftar programımıza hoş geldiniz. Göreve başlayalı henüz 3,5 ay olmasına rağmen sanki uzun zamandır görevdeymiş gibi önemli işlere imza attık. Başladığımız gün itibarıyla belli değerleri oluşturmaya, belli kısımları yapılandırmaya ve odamıza olan bakış açısını değiştirmeye çalıştık. İlk yapmamız gereken temas etmekti. Meslektaşlarımıza temas etmek için hemen her hafta 3 adet mimarlık ofisine uğruyor, orada meslektaşlarımızla bir araya geliyoruz. Sorunlarını dinliyor, istişarede bulunuyoruz” dedi.

Şahin sözlerini şöyle noktaladı: “Herkesin birlikte sadece mesleki kaygılarını sürdürebildiği, birbirlerine mesleki değer ve anlayışlarıyla bakabildiği huzur dolu birlik beraberlik içerisinde bir oda hayalimiz var. Temsilciliklerimizle iletişimi daha da artırmak için çalışıyoruz. Tüm meslektaşlarımızın değerlerine uyacak şekilde sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Sadece eleştirel bir oda değil aynı zamanda çözüm üreten şehrin geleceğinde söz sahibi bir oda istiyoruz.”

Nilüfer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Nilgün Berk ise “Ramazan ayı paylaşım ayıdır. Ve bu akşam da siz değerli mimarlarımızla aynı sofrada bir aradayız. Önümüzdeki günlerde de Ramazan Bayramını kutlayacağız. Ulus olarak, dünyadaki tüm Müslümanlar olarak barış içinde, sevgiyle birlik ve beraberlikle güzel bir bayram diliyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez de “Ramazan ayının en önemli unsurlarından biri olan paylaşmayı, bu akşam meslektaşlarımızla bir arada gerçekleştirmekten çok mutluyum. Göreve geldiği günden itibaren yerel yönetimlerle kurduğu güçlü iletişimden dolayı Başkan Ömer Faruk Şahin’e ve değerli Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.”

Gecede ayrıca AK Parti 1. Bölge Bursa Milletvekili Adayı Gülten Kapıcıoğlu ve İYİ Parti 1. Bölge Bursa Milletvekili Adayı Sermin Özensoy da kısa bir selamlama konuşması yaptı.

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - EYLÜL-ARALIK 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - TEMMUZ - AĞUSTOS 2016
ARŞİV