banner31

banner24

25 Ocak 2020 Cumartesi

Bakan Kurum'dan Bursa'yla ilgili önemli açıklamalar

İMSİAD'dan 17 Ağustos mesajı...

Mustafa Andıç: "Yapılarda depreme dayanıklı teknolojiler kullanılmalı"

17 Ağustos 2018 Cuma 09:48
İMSİAD'dan 17 Ağustos mesajı...

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç,                17 Ağustos 1999 tarihinde İzmit merkezli Körfez Depreminin acılarının hala taze olduğunu söyledi.

17 Ağustos depreminde kaybettiğimiz yurttaşları rahmetle anan Andıç, 17 Ağustos’ta depremden çok, hiçbir mühendislik ve mimarlık hizmeti almamış binaların daha fazla yıkıma ve kayba yol açtığına dikkat çekti. Andıç, “Deprem öldürmez, bina öldürür sözünden hareketle, binalarımızın depreme hazır olmasını sağlayacak olan kentsel dönüşümü, konunun taraftarlarıyla istişare ederek, ivedilikle harekete geçirmeliyiz. Bu bağlamda devletimizin revize ettiği deprem yönetmeliğine uyarak, yapılarda depreme dayanıklılığın gerektirdiği teknolojileri kullanmak hayati önem taşımaktadır” dedi.

Kentsel dönüşümü bir fırsat olarak görmek gerektiğini ifade eden Andıç şöyle konuştu: “Ülkemiz dövizle enerji ithal eden konumda. Kentsel dönüşümü bir fırsat haline çevirerek, enerji dönüşümü sağlayacak binalar yaparak, kentsel dönüşümü enerji tasarrufu konusunda bir fırsata çevirebiliriz. Deprem dayanımı yüksek yapılar ve binalardaki enerji dönüşümünün maliyetini de kat karşılığı oranlarını piyasa değerlerine çekerek finanse etmek gereklidir. Burada kamunun da bazı teşviklere destek vermesi önemlidir.”

    Yorumlar

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - EYLÜL-ARALIK 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - TEMMUZ - AĞUSTOS 2016
ARŞİV