banner38

BTÜ de inşaat mühendisi yetiştirecek

Bursa Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümü kurdu.

GÜNDEM 11.07.2014, 09:36 11.07.2014, 09:36
 BTÜ de inşaat mühendisi yetiştirecek

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) bünyesinde açtığı İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans öğrencisi kabulüne başladı.

BTÜ’nün geçtiğimiz aylar içerisinde hazırlıklarını tamamlayarak Yüksek Öğretim Kurulu’na  (YÖK) yaptığı başvurunun olumlu görülmesi üzerine, İnşaat Mühendisliği Bölümüne lisans öğrencisi kabul etmesi kesinlik kazandı. Böylece BTÜ DMMF İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından önümüzdeki aylarda yayımlanacak olan 2014 yılı kılavuzunda yer alarak öğrencilerin tercihine sunulacak.

İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün öğrenci kabul edilmesi konusunda YÖK'ün onaylamasının ardından bir açıklama yapan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen “BTÜ istikrarlı ve nitelikli büyümesini sürdürüyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Sürmen yaptığı açıklamasını “Nicel olarak büyümesini niteliğinden ödün vermeden sürdüren üniversitemiz, öğrenci kabul eden bölümlerinin arasına İnşaat Mühendisliği Bölümünü de kattı. Bu süreç içerisinde yoğun çaba harcayan DBMMF’mizin Dekanı Prof. Dr. Osman Korkmaz, İnşaat Mühendisliği Bölüm başkanı Doç. Dr. İsa Yüksel ve akademisyen arkadaşlarıma teşekkür ederim.  Kaliteli bir akademik eğitimi hedefleyen BTÜ’nün DBMMF’si bünyesinde ilk öğrencilerini 2014-2015 eğitim-öğretim yılında alacak olan İnşaat Mühendisliği Bölümümüz, öğrencinin isteğine bağlı olarak öğrenim göreceği bir yılı hazırlık sınıfı hariç olmak üzere dört yıl eğitim verecek.  DBMMF İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün öğrenci kabul etmesinin kesinlik kazanması ile birlikte bizleri sevindiren bir diğer husus da kontenjanın 30 olarak belirlenmesi oldu. Bu anlamda tercihlerini yapacak olan üniversite adaylarına bir müjde olarak gördüğüm yeni bölümümüzle birlikte diğer mühendislik bölümlerimizi de tercih ederek eğitimlerine BTÜ farkıyla devam etmelerini öneririm”  şeklinde sonlandırdı.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı az bulutlu