banner41

banner38

banner39

banner54

Oto Test merkezi'nin Yenişehir'e yapılmayacağı haberine Emlakçılar Odası tepki gösterdi

Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi'den önemli açıklamalar

EMLAK 18.12.2014, 13:40 06.09.2016, 01:06
Oto Test merkezi'nin Yenişehir'e yapılmayacağı haberine Emlakçılar Odası tepki gösterdi
Türk Standartları Enstitüsü tarafından Bursa'nın Yenişehir ilçesine yapılması planlanan otomotiv test merkezi ile ilgili iddialar kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Önceki günlerde AKP Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ve CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz yaptıkları açıklamalarda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın TSE’nin Yenişehir’e yapmayı planladığı oto test merkezinden vazgeçtiğini söylemişti. Bunun üzerine Doburca’da
bulunan Derebahçe’de basın mensuplarıyla bir araya gelen Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi, oto test merkezinin Yenişehir’e yapılacağını sadece yerin değiştiği iddiasında bulundu.

Yenbişehir’de yapılacak olan teset merkezi ile ilgili resmi kurumlar dışında yapılan açıklamalara kulak asılmamasını dile getiren Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Yenişehirdeki oto test merkezinin yapılmayacağı söylemi halkı ve oraya yatırım yapanları endişelendirmiştir. Bu tamamen başka bölgelere heves verip o bölgelerde yatırımların hızlanmasını sağlamaya yöneliktir. Yenişehirde yapılan yatırımların önü açıktır. Bütün projeler devam etmektedir. Yenişehirde yapılan yatırımların önü açıktır. Bütün projeler devam etmektedir.

Arz ve talebin önüne geçilemeyeceğini dile getiren Çelebi: ‘Arzla talebin önüne kimse geçemez zaten. Yenişehir’de ve Karacabey osb’de kamulaştırma olacağından taleplerde düşüklük olabilir ama onun dışında çok fazla bir sıkıntı olduğunu sanmıyoruz.’ diye konuştu.

Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi Halkın ve yatrıcıların içini ferah tutması gerektiğini söyledi.
banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu