banner38

Bursa, gayrimenkulün parlayan yıldızı olacak

ERA Türkiye Franchise Satış ve Geliştirme Direktörü Kadir Tümen'in açıklamaları.

EMLAK 15.08.2014, 10:12 15.08.2014, 10:12
Bursa, gayrimenkulün parlayan yıldızı olacak

ERA Türkiye Franchise Satış ve Geliştirme Direktörü Kadir Tümen, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlere yakınlığı nedeniyle sanayi ve depo binaları açısından kritik öneme sahip olan Bursa ilini gayrimenkul sektörü açısından değerlendirdi.

Türk sanayisi için kritik öneme sahip olan Bursa, gayrimenkul sektörünün parlayan yıldızı olacak. ERA Türkiye Franchise Satış ve Geliştirme Direktörü Kadir Tümen, özellikle sanayi ve depo binalarına yapılan yatırımların Bursa’yı gayrimenkul sektöründe ileri noktalara taşıyacağını söyledi. Tümen, “

Türkiye toplam ihracatının beşte birini gerçekleştiren Bursa, ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan illerin başında geliyor. Türkiye genelinde sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasında ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli´nden sonra 5. Sırada olan Bursa, gayrimenkul hareketliliğinin Türkiye’de en fazla yaşandığı şehirlerin başında. 12 milyar dolarlık milli gelir, 10 bin 580 dolarlık kişi başı gelir, bunlar ile birlikte artan alım gücü ve yatırımlar Bursa iline yapılan yatırımların fazlalığı önümüzdeki dönemde gayrimenkul hareketliliğinin daha da artmasını kaçınılmaz bir hale getirecek. Bizler de bu doğrultuda Bursa için harekete geçeceğiz” dedi.

 

Bursa’nın küçük-orta ölçekli yatırımcılar için çok önemli bir şehir olduğuna işaret eden Tümen, “İstanbul, Ankara ve İzmir gibi ülkenin 3 büyük şehrine olan yakınlığı Bursa’nın özellikle sanayi ve depo binalarına olan yatırımlarını artırıyor. İzmir yolunda başlayan ve devam eden nitelikli konut arzı, Karacabey sınırına kadar arazi hareketliliğine de tetikliyor ve yatırım fırsatları yaratıyor. Bu doğrultuda özellikle küçük ve ticari yatırımcılar için Bursa’nın öncellikli şehirlerden bir tanesi olduğunu ve bu özelliğini devam ettireceğini öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

ERA Türkiye, Bursa’da ofis ağını artırmayı hedefliyor

ERA Türkiye’nin Bursa’da önemli hedeflerinin olduğunu ifade eden Kadir Tümen, “Nitelikli gayrimenkul pazarlama alanında güçlü iş ortakları ile ilerleme adına son günlerde başvuru sayımızın arttığı Bursa ili öncellikli yapılanmayı hedeflediğimiz şehirlerin başında. Bölgede oluşturacağımız güçlü ofisler ile yaşanan bu gayrimenkul hareketliliğinden maksimumda pay almayı hedefliyoruz. Ofislerimize bölgelerinin söz sahibi uzmanları olmaları adına birçok destek veriyoruz ”dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı az bulutlu