banner41

banner38

banner39

banner54

Kapıda kalite aranıyor

Rasim Özkan, Bursa’da kapı sektörünü Konut ve Yapı Gazetesi'ne değerlendirdi.

DEKORASYON 22.03.2014, 09:53 22.03.2014, 09:53
Kapıda kalite aranıyor

Ustabaşı olarak kuruluşunda yer aldığı Tuna Kapı’nın bugün Bursa bölge müdürlüğünü yürüten Rasim Özkan, Bursa’da kapı sektörünü Konut ve Yapı Gazetesi'ne değerlendirdi.

Bursa’da yıllardır sektörün içinde olan ve 2002 yılından bu yana Tuna Kapı olarak Bursalılar'a hizmet üreten Rasim Özkan, Yeni Mudanya yolu üzerindeki 550 metrekarelik showroom’u ile müşterilerine birbirinden farklı seçeneklerde kapı modelleri sunuyor.

Zaman içinde müşteri profilinin değiştiğini belirten Rasim Özkan, “Eskiden müşteri gelip bakar beğenirdi. Şuan da biz müşteriye gidiyoruz ve tanıtımlar yapıyoruz. Ayrıca firma olarak da montajını bizim yapmadığımız kapıyı satmıyoruz. Bu kalitede bir kapının montajını herkes yapamaz ve biz işin montajını başkalarına bırakıp rezil olmasını istemiyoruz” dedi.

Kapı sektörünün 2013 yılını genelde iyi geçirdiğini ancak bazı firmaların piyasaya kalitesiz ürün girişi yaptığını ve bu durumun müteahhitleri zor durumda bıraktığını belirten Rasim Özkan, “Piyasaya giren kalitesiz ürünlerde müteahhitlerin yaşadığı sıkıntılar, bizim gibi uzun yıllardır sektörün içinde olan ve kalite odaklı çalışan firmaların öneminin anlaşılmasını sağladı. Yaptığı işte sıkıntı yaşamak istemeyen birçok firma kalite arayışına girdi. Bu da sektöre olumlu olarak yansıdı” ifadelerini kullandı.

Bursa’da kapı sektöründe bulunan firmalarla bir araya geldiklerini ve ortak hareketin sağlandığını söyleyen Özkan, “Fiyatla değil kaliteyle yarışalım anlayışındayız. Müşterinin seçimini paradan yana değil kaliteden yana yönlendirme çabasındayız. Kapı, evimizin bir noktada en önemli öğesidir. Sağlam olması gerekir sağlamlığı, kapının kalitesinde kendisini gösterir. Biz, oluşum olarak müteahhitlere karşı kalite odaklı duruşumuzla 2013 yılını güzel bir şekilde geride bıraktık” şeklinde konuştu.

Bursa piyasasında artık kalitesiz ürünlerin tutunamayacağını ve müşterinin kalite arayışında olduğunu belirten Rasim Özkan, konuşmasını “Müşteri kapının contasından anahtarına kadar her şeyini bilecek kadar bilinçli bir hale geldi.  Aynı durum daire alacak müşteride de geçerli ki müteahhitlere dairenin her şeyini soruyorlar. Böylelikle müteahhitler de kalite arıyorlar. Bu da kapı sektörünün daha kaliteli ürünler ortaya koymasını sağlıyor. 2014 yılında da kalite arayışının süreceğini ve fiyat odaklı anlayışın tamamen kırılacağını düşünüyorum” sözleriyle tamamladı.


banner53
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
parçalı bulutlu