banner31

banner24

14 Aralık 2019 Cumartesi

Bakan Kurum'dan Bursa'yla ilgili önemli açıklamalar

İçmimarlık, bir ihtiyaç halini alıyor

İç Mimar Özbilir, içmimarinin lüks olmaktan çıktığını söyledi.

27 Eylül 2017 Çarşamba 09:55
İçmimarlık, bir ihtiyaç halini alıyor
Yapılaşma var oldukça iç mimarinin de var olacağını belirten başarılı İç Mimar Pervin Özbilir, “Günümüzde içmimarlığa git gide artan bir farkındalık var ve iç mimari lüksten öte bir ihtiyaç haline gelmiştir. Yapılaşma var oldukça içmimarlık da var olacaktır.Gelişen teknoloji ve değişen zamana karşı mücadele, bu mesleği dahada önemli yerlere götürecektir. Uygun maliyetle, ufak dokunuşlarla nitelikli mekânlar yaratabilirsiniz. Bunun için sanıldığı gibi ciddi ölçüde bir bütçe ayırmanıza gerek yok. Tabi harcanılan zaman ve emek sonucunda ortaya çıkan sonuç da müşteri memnuniyeti sağlıyorsa bunun değerinin de gözardı edilmemesi gerekir” dedi.

İçmimarlığın, estetik ve görselliğin ön planda tutulduğu bir meslek olduğunu söyleyen Özbilir, kadın bakış açısının bu mesleğe daha fazla göz kırptığını ve kadını da içselleştiren başlıklar olması nedeniyle daha çok kadınlar tarafından tercih sebebi görüldüğünü hatırlattı. Geleneksel ve çağdaş tasarımı bir arada kullanmayı tercih ettiğini dile getiren Özbilir, “Yapılan her işi keyif alarak yapmaya çalışıyorum. Bunun
yanı sıra her projeye size ait özel çizgilerin olması ayırt edilir bir pozisyon sağlıyor. Özetle teknik bakış açısı ile beraber tasarım kriterleriprojeyi keyifli hale getiriyor” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - EYLÜL-ARALIK 2016
  • KONUT VE YAPI - SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI - TEMMUZ - AĞUSTOS 2016
ARŞİV