banner41

banner38

banner39

Genç odalarına Akıncıtürk imzası

Serhan Akıncıtürk, İnci Bebek ve Çocuk Odası İç Mimarlık Ofisi ile iş hayatına atıldı.

DEKORASYON 22.03.2014, 10:31 22.03.2014, 10:31
Genç odalarına Akıncıtürk imzası

Doğuş Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden iç mimar olarak mezun olan Serhan Akıncıtürk, İnci Bebek ve Çocuk Odası İç Mimarlık Ofisi ile iş hayatına atıldı.

Babası inşaat mühendisi, annesi mimar olan Serhan Akıncıtürk, sektöre ilk olarak bebek ve genç odası tasarımıyla girmesinin sebebini, “Çocuklar etraflarındaki şeyleri keşfetmeyi sınırsız hayal güçleri ile bambaşka bir dünya yaratmayı çok severler. İlk etapta onların hayal güçlerini desteklemek benim için önemli bir tecrübe olacağını düşünerek bu seçeneği tercih ettim” diyerek açıkladı.

YARATICILIKLARINA DESTEK OLUN…

Günümüzün konut tiplerinde evin en küçük ve dar odalarının, bebeklere ve genç bireylere ayrıldığına dikkat çeken Akıncıtürk, bu küçük mekânları, onların gelişmekte olan zihinlerine, bireyselliklerine ve yaratıcılıklarına destek olacak şekilde düzenlemek için neler yapabileceği konusunda çalıştığını kaydetti.

Akıncıtürk, işin sırrının detaylarda gizli olduğunu doğru aydınlatma ve dekorasyonda kullanılan objelerle bebek ve gençlerin yaşam alanlarının daha keyif alacakları mekânlara dönüştürmek için çalıştığını belirtti.

ÇOCUKLARINIZIN FİKRİNİ ALIN…

Odalarının kendileri için özel olarak yapıldığını bilmelerinin bile, çocuklara mutluluk ve güven vereceğini söyleyen Akıncıtürk,  “Odası ile ilgili kararlar alırken kendi zevklerinizi çocuğunuza dayatmak çok doğru olmaz bu sebepten sahip olmak istediği mobilyalar ve favori renkleri hakkında onların fikrini alın. Ancak bunu yaparken zevklerinin yıldan yıla değişeceği gerçeğini de unutmayın” diyerek ailelere tavsiyelerde bulundu. 


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
parçalı bulutlu